İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencileri “Yüzüncü Yılında Çanakkale Zaferi” isimli programda buluştu..

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencileri “Yüzüncü Yılında Çanakkale Zaferi” isimli programda buluştu..

18 Mart 2015 tarihinde İsar Öğrenci Topluluğumuz ile okul kulüblerinden Fecr-i Umut Kulübü, fakülte hocalarından Selim Argun’un konuşmacı olarak davet edildiği “Yüzüncü Yılında Çanakkale Zaferi” başlıklı programı İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde gerçekleştirdi.

Fakülte öğrencilerinden Bahtiyar Kadayıf’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kulüp danışman hocalarından Prof. Dr. Kerim Buladı bir selamlama konuşması yaptı. Akabinde fakülte hocalarından Yrd. Doç. Dr. Selim Argun; Konuşmasında “Çanakkale savaşının medreseliler savaşı olduğunu, bu coğrafyanın ilmiye sınıfının da yeri geldiğinde çekinmeden canlarını din uğruna feda ettiklerini unutmamamız gerektiğinin” altını çizdi. 

Argın; “Vatanı ve dini uğruna makasıd-ı şeriayı muhafaza adına can verenler gibi bu çatı altındakiler de bu soylu duyarlılığı göstermelilier” diyerek konuşmasını tamamladı.

Fakülte öğrencilerinden Mücahid Aslan’ın “Cepheden Namaz” isimli şiiri ve ardından dini musiki hocası Yrd. Doç. Dr. Ubeydullah Sezikli’ nin Çanakkale ile ilgili musikileri seslendirmesiyle program sona erdi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar