“Kıtalar ve Kardeşlik Bağlarımız”

Sakarya ve Düzce’den de katılımın olduğu “Kıtalar ve Kardeşlik Bağlarımız” üst başlıklı programımız Cuma akşamı kamp yerine varışla başladı.

Sabah namazı ve kahvaltıyla başlayan ertesi gün, belirlenen kıtalardaki siyasi, sosyo-kültürel, ekonomik ve dini yapılara değinilmek üzere sunucumuz Ömer GÖK programı başlattı.

Devamında Cezayirli kardeşimiz Hacene HECHEHOUCHE, Kur’an’ı Kerim’den Hucurat Suresi’ni okudular. Okunan surenin mesajına değinildikten sonra Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Sanat Grubu tarafından hazırlanan tanıtım filmi izlendi.

Ardından Anadolu Öğrenci Birliği Kocaeli sorumlusu Kadir ASAR açılış konuşmalarını yaptılar.

Daha sonra program; Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarını konu edinen 3 ayrı panelle devam etti. Bu arada Marmara bölge sorumlusu Rüstem BUDAK ve Anadolu Platformu 2. Bölge Sekreteri Mehmet YILDIRIM bizlere eşlik ettiler.

Aynı günün akşamında Celaleddin DURAN’ın ”Gençliğin Ümmet Anlayışı ve Kardeşlik Bilinci” konferansı ve günün özetini içeren bir sunum gerçekleştirildi.

Gün sonunda Semih Ulvi AKSÜT kardeşimiz tüm günü değerlendiren bir konuşma yaptılar.

Samimi ve sıcak ortamda öğrencilerimiz birbirleriyle kaynaşırken pazar günü öğle saatlerinde dönüş için yola koyuldular. 


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar