OKÜ Stratejik Düşünce Kulübümüzden Kutlu Doğum Konferansı

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi kulüplerinden Stratejik Düşünce Kulübü İlahiyatçı-Yazar Ramazan Kayan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Peygamberi Anmak mı, Anlamak mı?” başlıklı konferansı OKÜ Amfisi’nde düzenledi.

Stratejik Düşünce Kulübü Başkanı Mücahit Emre Yüksek “Peygamber Efendimizi anarken O’nu ve kutlu mücadelesini nasıl anlamamız gerekliliği adına konferansın başlığını Peygamberi Anmak mı, Anlamak mı? olarak koyduk. Amacımız Peygamberimizin önderliğinde okuyan, düşünen, akleden ve yaşayan neslin tekrar dirilmesi için mücadele edecek bir gençliğin yetişmesini sağlamaktır” dedi.

“Hayatın muhitinde değil merkezinde bir Peygamber lazım” diyen İlahiyatçı- Yazar Ramazan Kayan, “Hayatın çevresinde değil, ekseninde bir Muhammed lazım. Hayatı teğet geçen, hayatı ıskalayan bir Muhammed değil, hayatın akışını belirleyen hayatın ana dinamiklerini inşa eden bir Peygamber lazım. Herkesin şu soruyu sorması lazım ‘Hz. Muhammed hayatımızın neresinde, ne kadar içinde ne kadar merkezinde?’ Muhammed aynasında kendi gerçekliğimiz ile yüzleşmemiz gerekmektedir. Hz. Muhammed hayatın ta kendisidir. Muhammed’siz hayatlar boştur, batıldır. Hayalimizdeki Muhammed kurtarıcı olmayacaktır, hayatımızdaki Muhammed kurtarıcı olacaktır. Hz. Muhammed denince aklıma üç kelime gelir; birincisi hayat, ikincisi hareket üçüncüsü ise rahmettir. Mutlaka bir hareketlilik ve bu hareketliliğin merkezinde ise bir rahmet lazımdır” şeklinde konuştu.

Konferansın sonunda İlahiyatçı- Yazar Ramazan Kayan’a teşekkür belgesi OKÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Kayadelen tarafından verildi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar