Anadolu Öğrenci Birliği Mısır’daki İdam Kararlarını Protesto Etti

16 Mayıs günü saat 20.30’da Fatih Camii’nde buluşan Anadolu Öğrenci Birliği Yönetimi ve gönüllüleri akşam namazının ardından Saraçhane Parkı’na doğru sloganlar atarak yürüdüler. 

Protestoda Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit Yücel, Akdav Başkanı Ahmet Çamurluoğlu, İhvan-ı Müslimin liderlerinden Vecdi Ğuneym de yer aldı.
 
İlk olarak konuşan Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, “Saraçhane yorgun düşmedikçe, bu davaya sahip çıktığı sürece, bu intifada yeryüzünde dalga dalga yayılacaktır. Mısır’da idama mahkum edilen kardeşlerimizi selamlamak, onları idama mahkum edenleri lanetlemek için buradayız” dedi ve tüm Mısır halkına selam iletti.
 
Anadolu Öğrenci Birliği Yurtdışı İlişkileri Koordinatörü Ebubekir Gündüz, basın bildirisi okudu. Bildirinin okunmasının ardından Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit Yücel, “İslamı yok edemeyeceksiniz. Bizler hangi şart ve imkanlar dahilinde olursa olsun insanlık için, İslam için, Müslümanlar için, her daim birlikte atan yürekleriz. Mursi bizim için ümmetin onurudur. Zalimlerin ve emperyalistlerin hedefleri kursaklarında kalacak. İslamın mirasına, Peygamberin davasına sahip çıkalım” dedi.
 
“Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafere doğru yürüyoruz” diye sözlerine başlayan Turgay Aldemir, “Allah zulmedenlere, zalimlere hesap soracaktır. Buna iman ediyoruz. Ama Allah bizim elimizle hesap sormak istiyor. Ve bu hesabı hukukçularımızla, siyaset adamlarımızla, fikir adamlarımızla, İslam topraklarındaki zalimlere, Sisi’lere de hesap sormak için Allah bizleri seçmiştir. Onun için sorumluluklarımızı bilerek yeryüzünde var olduğumuz sürece dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğrayan tek bir insan kalmayana kadar, ahdimiz odur ki; bu davanın mücadelesini vermeye devam edeceğiz” dedi.
 
15 senedir Mısır’a gidemeyen Vecdi Ğuneym sözlerine Allah’ın selamını vererek başladı. Ğuneym, “Allah Mısır’daki kardeşlerimizden razı olsun. Allah sizin bu duruşunuzdan ötürü mükafatınızı yükseltsin inşallah. Kız ve erkek kardeşlerimizden dileğim, bu direnişi yenileyin. Zalim rejim, seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi tahtından etmiştir. Bu katil adama, katil ordusu yardım etmektedir. Bu katil ordu halkını katletmektedir. Ve askerleri de aynı zamanda bu hükmü desteklemektedir. Yalancı basın ve medya organları ve ihanet içinde bulunan şeyhler de bu hükmü desteklemektedir.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar