‘Öncü Şahsiyetler’ Programında Bu Hafta; Ömer Muhtar’ın Hayatı Anlatıldı


Anadolu Öğrenci Birliği Manisa Şubesi erkek öğrencilerin düzenlediği ‘Öncü Şahsiyetler’ programı 16 Mayıs 2015 Cumartesi akşamı Manisa Şubemizde; Mehmet Kızıltaş ve Yusuf Yıldızcan Libya’nın direniş sembolü olan Ömer Muhtar anlattı.

Mehmet Kızıltaş ve Yusuf Yıldızcan sunumlarında Ömer Muhtar’ın; hayatı, ailesi, eğitimi ile ilgili bilgiler verdi ve Ömer Muhtar’ın Senusi hareketine mensup olduğu belirtti.

İtalya’nın, Libya’yı işgal sürecine değinen konuşmacılar;bu süreç başladıktan sonra Ömer Muhtar’ın hareketin liderliğini üstlendiğini,onun önderliğinde gerilla taktiği ile düşmana ağır kayıplar verildiğini belirttiler.

11 Eylül 1931’de Sahabe Sidi Rafi Hazretlerinin kabrini ziyaret sırasında esir alındığını söyleyen konuışmacılar;göstermelik bir mahkemden sonra verilen idam kararından ile” Hüküm ve karar yanlız Allahındır. Sizin bu sahte ve uydurma hükmünüzün hiçbir geçerliliği yoktur ” sözlerini mahkemeye sarf eden Muhtar’ın; Toplama kamplarından getirilen binlerce Libyalının gözleri önünde idam edildiğini belirttiler.

Sunum soruların cevaplandırılması ve katılanların katkıları ile sona erdi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar