Kocaeli Üniversitesi Öğrencileri Mursi İçin Ayakta!

Aralarında Anadolu Öğrenci Birliği’nin de bulunduğu “Kocaeli Üniversitesi Mescid Birliği” Mısır’daki idam kararlarını kınamak amacıyla Cuma Namazı çıkışında basın açıklaması düzenledi.

İdama mahkûm edilen Muhammed MURSİ ve 106 arkadaşı için Kampüs Umuttepe Camii’nde kılınan Cuma namazı sonrası bir bildiri okundu.

KOÜ Mescid Birliği üyelerinden Enes ÇETİN’İN okuduğu bu bildiride halk iradesinin hiçe sayıldığı vurgulandı.

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Bizleri yaratan, her şeyi gören ve bilen ve Müslümanların bayramı olan Cuma gününde bizleri burada toplayan Allah’a hamdolsun. Eşsiz önderimiz ve başöğretmenimiz, son peygamber Hz. Muhammed Mustafa‘ya salat ve selam olsun.
Kocaeli Üniversitesi Mescid Birliği olarak, tek olan Allah’a ve onun Resulü Hz. Muhammed efendimize inananların dertleri ile dertleneceğimizi ve selametleri için çalışacağımızı bildirmiştik.
Mısır halkının % 52’sinin oyu ile Mısır’ın ilk Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi ile Mısırlı âlim ve Dünya Müslüman âlimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavî başta olmak üzere, 106 Müslüman önder hakkında darbeci Sisi yönetiminin verdiği, hiçbir hukukî 
dayanağı olmayan, keyfi idam kararlarını, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri olarak lanetliyoruz.
Zalim Mısır yönetiminin verdiği bu haksız ve hükümsüz idam kararı, sadece 106 kişiye değil, tüm Mısır halkına ve tüm İslâm Ümmetine karşı verilmiş bir karar niteliğindedir.
Mısır’daki darbeye, yapılan bunca katliam ve haksızlığa hiçbir tepki vermeyen, duyarsız kalan, hatta görmezden gelen ABD ve Batı dünyası başta olmak üzere, işbirlikçi Arap rejimleri de bu idam kararından sorumlulardır. Dolayısıyla bu zalimane idam kararından 
dolayı onlar da insanlığın mahşeri vicdanında mahkûm olacak ve mahkem-i kübrâda hesap vereceklerdir.
Kurulduğu günden beri şiddete başvurmaktan sakınan İhvân-i Müslimin (Müslüman Kardeşler) hareketine destek veren sivil halkı bile katletmekten çekinmeyen Zalim SİSİ yönetimi şunu iyi bilsin ki zalimlerin sonu ancak cehennemdir. 
Tarih tekerrürden ibarettir. Firavunlar zamanında Yusuf (as) için verilen mahkeme kararı, sanki tarihin bir cilvesi olarak, bir kez daha tekerrür ediyor. 
Kur’an-ı Kerim’de kınanan tek mahkeme Mısır mahkemesidir. Bugün yaşananlar, Mısır mahkemelerinde Firavun kültürünün hala etkin olduğunun göstergesidir. İnşallah bir gün Yusuf (as)’ın saraya döndüğü gibi Muhammed Mursi de saraya dönecektir.
Abdulkadir MOLLA, Muhammed KAMARUZZAMAN ve Ferit İSMAİL gibi İslâm âlimlerinin haksız yere idam edildiği; Muhammed MURSİ, Muhammed BEDİİ ve Yusuf el KARADAVÎ gibi İslâm önderlerinin de idama mahkûm edildiği bir zamanda Müminlerin 
görevi sadece slogan atmak veya eylem yapmak değildir. Canlarıyla bedel ödeyenlerin bulunduğu bir dönemde bırakın canla bedel ödemeyi; göstermiş olduğumuz rahat tavırlar, ne denli derin bir uykuda olduğumuzun göstergesidir. Kurtuluş reçetesi olarak önümüzde duran İslâm sistemini, hayatımızın her anına uygulamadığımız sürece, büyük imtihanı kaybedenlerden oluruz. 
BİLİYORUZ Kİ 
Firavun’un karşısında olmak yetmez! Musa’nın(a.s) yanında olup Firavun’un haksızlığını haykırmak gerekir.
Putları kabullenmemek yetmez! İbrahim (as) gibi olup putları devirmek gerekir. 
Kur’an-ı Kerim’i okumak yetmez! Abdullah İbni Mes’ud gibi zalimin yüzüne haykırmak gerekir! 
Biz ya Hz. Hüseyin (ra) gibi şehit olup gideriz ya da Hz. Zeynep (ra) gibi kalıp Hakk’ı haykırırız.
Zalimler şunu iyi bilsin ki darağaçları Mursileri azaltmaz, aksine çoğaltır. Çünkü bugün burada zalime karşı hakkı haykıran gençlerin içlerinde birer Mursi saklıdır. İçimizde bulunan Mursileri açığa çıkarmak için Hasan el BENNA gibi Muhammed BEDİİ gibi, Yusuf el KARADAVÎ gibi gecemizi gündüzümüze katarak Allah rızası için emek vermeli, ilim öğrenmeli ve ilmimiz ile amel etmemiz gerekir.
ŞİMDİ SORUYORUM SİZLERE 
Allah rızası için ilim öğrenmeye var mısınız? 
Öğrendiğimiz ilimler ile amel etmeye var mısınız? 
Rabbimizin emrettiği “Emr-i bi’l ma’rûf ve nehy-i anil münker” iyiliği emreden ve kötülükten alıkoyanlardan olmaya var mısınız? 
Mursi olup zalimlere karşı direnmeye var mısınız? 
Mısır zindanlarındaki Müslüman kardeşlerimiz için üzüldüğümüz kadar ülkemizde İslam’ı yaşadıkları için yıllardır cezaevlerinde olan Müslümanlar için de üzüldüğümüzü ifade ediyoruz. Bu insanların da bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını diliyoruz. Râbia-tül 
Adeviyye Meydanı’nda, şerefli bir şekilde zalimin karşısında dimdik duran Müslüman kardeşlerimizi selamlıyoruz.
Unutmasınlar ki: Hak ve batıl savaşı her yerde vardır. Şüphesiz batıl yok olup gidecektir. Ve kazanan Hakk için sabredip, mücadele edenler olacaktır.
Şanı yüce olan Allah’a lâyıkıyla kul olmak dileğiyle; Allah cümlemizden razı olsun.

Es-Selâmu aleyküm.

KOÜ Mescid Birliği

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar