ORTAÖĞRETİM KADI DAĞI DOĞA KAMPI SONA ERDİ

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu’nun 7 Ağustos tarihinde başlayan Kastamonu’nun Kadı Dağı doğa kampı sona erdi. Beş gün süren Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Doğa Kampına Türkiye’nin farklı illerinden 350 ortaöğretim öğrencisi katıldı.

Kastamonu’nun Kadı Dağı’nda gerçekleştirilen kampta çeşitli sportif ve eğitsel etkinlikler ile birlikte rehberler eşliğinde doğa ve şehir gezileri düzenlendi. Geziler kapsamında Kastamonu’nun kültürel ve tarihi yapısı hakkında öğrencilere bilgiler verildi.
Ayrıca öğrenci ve eğitimciler tarafından seminerler, panel ve hasbihaller yapıldı.

Kampın ilk gününde Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Genel Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar ve Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Abdulvahit Yücel kampı ziyaret etti.

Turgay Aldemir, “Gençlerin Gelecekteki Misyonu” üst başlıklı sunumunda, geldiğimiz süreçte gençlerin ahlaki erdemlerle kuşanmalarının gerekliliğini vurguladı. Hiçbir iddiası ve ideali olmayan gençler değil idealleri için mücadele eden nesiller olunması gerektiğini söyledi. Aldemir, coğrafyalarımızın geniş olması bizleri ayrıştıran unsurlar değil birlik ve beraberliğimizi güçlendiren faktörler olmalıdır. Doğusu-batısı, güneyi -kuzeyi ile kardeşlik bağını kuvvetlendirmeliyiz.” dedi. Aldemir, gençlik teşkilatının öneminden bahsederek sunumunu tamamladı.

Gazi Kılıçparlar ve Abdulvahit Yücel de Eğitimin önemi, Gençlerin toplumdaki yerleri ve sorumlulukları ile Anadolu Öğrenci Birliği yapılanması hakkında gençleri bilgilendirdiler.

Kampta gün içerisinde öğrenciler okuma ve hasbihal programlarının yanında, faaliyetin türüne göre gruplandırılarak Gençlik ve Spor Bakanlığının uzman eğitimcileri rehberliğinde sportif ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirdi. Paintball, okçuluk, tırmanma duvarı, oryantiring, güreş etkinlikleri gerçekleştirildi.

Kamp süresince okuma saatlerinde Turgay ALDEMİR’in ‘Zamanın Ruhu’ kitabını okuyan gençler, kampın son günü kitap değerlendirmesi yaptı.

Kamp, Kastamonu gezisinin ardından sona erdi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar