“Yeryüzünün Yıldızları” Her Cumartesi Manisa’da Konuşulacak

Anadolu Öğrenci Birliği Manisa Şubesi, geçen yıl düzenlediği “Öncü Şahsiyetler” programının devamı olarak bu yıl haftalık  “Yeryüzünün Yıldızları” programı düzenleyecek.
Sahabelerin anlatılıp günümüze taşındığı “Yeryüzü Yıldızları” programının ilki Anadolu Öğrenci Birliği Manisa Şubesi’nde 10 Ekim Cumartesi günü Mustafa Üzümcü’nün Hz.Ebubekir’i anlatmasıyla başladı. 
Programda sahabelerin bizim açımızdan önemini ve sahabelerin kıyamete kadar bize birer yol gösterici olarak hayatımızda yer alması gerektiği konusunda vurgular yaparak sunumuna giriş yapan Üzümcü, Hz.Ebubekir’in İslamiyetten önceki İslami kurallara uygun yaşantısına dikkat çekerek, ailesi ve Hz.Ebubekir’in yaşantısından bahsetti. Hz.Ebubekir’in İslamiyeti kabul etmesi ve İslamiyetten sonraki yaşantısından örnekler veren Mustafa Üzümcü, Hz.Ebubekir’in günümüze taşınması noktasında önemli vurgular yaptı. Peygamber Efendimiz(sav) ile Ebubekir(r.a ) arasındaki diyaloglardan yola çıkarak günümüzdeki olaylar karşısındaki tavrımızın ne olması gerektiğinden, Ebubekir(r.a)’ın sadakatinin ve dostluk anlayışının hepimize tezahür etmesi gerektiğinden bahseden Üzümcü, “Hepimiz bulunduğumuz ortamlarda birer Ebubekir olabiliriz. Allah bizleri onların yolundan gidenlerden eylesin.” diyerek sunumuna son verdi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar