Sosyal Medya Sorumlularımız Ankara’da Buluştu.

Anadolu Öğrenci Birliği’nin çeşitli üniversitelerde faaliyet yürüten medya sorumlusu üniversite öğrencileri Ankara’da bir araya geldi. 16-17-18 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşen eğitim programına değişik bölgelerden 40 Anadolu Öğrenci Birliği Üniversite medya sorumlusu katıldı. Gençler, 3 gün boyunca “Sosyal Medyayı Etkin Kullanma” ve “Proje Döngüsü Yönetimi” konularında eğitim aldılar.


Eğitimlerin ilk gününde sivil toplum kuruluşlarının kendi alanında çalıştığı hedef gruba yönelik ulaşması, kamuoyu oluşturması ve kampanya üretimi gerçekleştirmesi için sosyal medyayı etkin kullanmasına yönelik ayrı bir eğitim oturumu gerçekleştirildi.


İkinci ve üçüncü gün ise şu şekilde seyretti: Proje Döngüsü Yönetimi eğitimi esnasında katılımcı gençler, Avrupa Birliği uyum süreci çerçevesinde ve gelişen dünya koşullarında katılımcıların bu süreçler hakkında bilgi sahibi olmaları sağlandı; küresel imkânlar ve Türkiye-AB Katılım Öncesi Mali İşbirliği Süreci ile bu sürecin beraberinde getirdiği proje finansman imkânları ve kalkınma ajanslarına yönelik finans ve proje imkânları hakkında bilgilendirildi; katılımcıların  yönetsel ve mali kapasitelerinin arttırılmasını desteklendi; proje hazırlama, uygulama, izleme ve değerlendirme faaliyetlerinin kalitesini arttırmak ve özellikle de katılımcıların bu süreçlerde aktif olarak yer almalarını sağlamak amacıyla egzersizler Proje Döngüsü Yönetimi eğitimi günü boyunca yapıldı. Eğitimde katılımcılara proje uygulamalarına yönelik beceri kazandırılması yönünde de grup çalışmaları yaptırıldı.


Ayrıca kurumsal temsiliyet meselesinin de işlendiği eğitimde gençler bire bir iletişimde temsiliyetin bilincinde olmak konusunda kendini geliştirme imkânı buldu.


Eğitimin tamamlandığı 3. günün sonunda hazırladıkları örnek projeler ile gruplar halinde yarıştı.


Sivil Toplum Araştırma ve Destekleme Derneği’nin Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu ve 3 gün süren eğitim programı, katılımcılara sertifika verilmesiyle sona erdi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar