EY ZALİMLER, YENİLECEKSİNİZ!

Anadolu Öğrenci Birliği Konya Şubesi’nin öncü olduğu ve diğer sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile Konya Selçuk Üniversitesi’nde Bayır-Bucak Türkmenlerine yapılan zulme tepki gösterildi. Üniversiteli öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirilen basın açıklamasını Anadolu Öğrenci Birliği Selçuk Üniversitesi sorumlusu İsa sergin gerçekleştirdi. Sergin, basın açıklamasında şunlara değindi ”Suriye’deki Türkmenlerin bulunduğu Bayır-Bucak mevkii Rus savaş uçaklarıyla bombalanıyor. Hiçbir terör unsurunun bulunmadığı bu bölgenin bombalanması bölgenin kendi menfaatleri doğrultusunda yeniden haritalandırılmak istenmesinin bir sonucudur. O bölgedeki Müslüman Türk, Kürt, Arap halkları bizim kardeşlerimizdir. Mazlumun dini dili ve ırkına bakılmaz düsturuyla hareket etmek zorundayız. Biz elbette bu bölgeden ülkemize gelen mülteci kardeşlerimize kucak açmak zorundayız ” diyerek sözlerini şöyle sonlandırdı. ”Unutmayalım ki müminler ancak kardeştirler. Ve Rabbimiz bize, bir ve beraber olmamızı emrediyor. Ayrılırsak güçsüz düşeceğimiz konusunda bizi uyarıyor.” 


BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİ İLE ALAKALI BASIN AÇIKLAMASININ TAM METNİ

Yaklaşık yüzyıldır dünya siyaset sahnesinden fiilen çekilmiş bulunan Müslümanlar dünyayı maalesef medeniyetlerinin temeli Mısır firavunlarına dayanan barbar Batılılara bırakmışlardır. 

Osmanlı’nın da yıkılmasında önemli rol oynayan sömürgecilik faaliyetleri ile haksız ve gaddarca zengin olan Batılı devletler sömürge edindiği Ortadoğu ve Afrika milletleri üzerindeki tasallutlarından vazgeçmemişlerdir. Bölgenin doğal kaynakları tükeninceye kadar da bu zalimce tutumlarından vazgeçmeyecekleri açıktır.

Kan ve ölümle yoğrulmuş mazlum coğrafyalardaki halklar kaçacak yer arayınca da kapılarını bu mazlumların yüzüne kapatmaktadır. Okyanuslarda ve denizlerde ölüme terk edilen, cesetleri kıyılarımıza vuran kardeşlerimizin halini hepimiz biliyoruz. 

Kendilerinin destekleyip ürettiği bu terör ortamından zarar görünce de daha da zalimleşerek bu coğrafyaları işgale bahaneler üretmektedir. 

Mazlum coğrafyaların başına tebelleş olmuş bu barbar zihniyetin Afganistan’ımızda, Irak’ımızda, Çeçenistan’ımızda, Bosna’mızda, Libya’mızda, Mısırımızda ve daha birçok yerde neler yaptığını gayet iyi biliyoruz. 

Dünyanın kaderi bu zalimlere bırakılamaz. 

Müslüman kardeşlerimizin can, mal ve ırzları bizim emanetimizdir. 

Bu zalimlere terk edilemez. 

Zalimler bu yaptıklarıyla kendi inanç ve kültürlerinin gereğini yerine getiriyorlar. 

Peki, Müslümanlar ne yapıyor?

Bizler ne yapıyoruz? 

Müslüman devletler ne yapıyorlar? 

Olanları seyretmekten, Müslümanlar ölümlerden ölüm beğenirken onlar da zalimlerden zalim beğenmektedirler. Her bir Müslüman devlet, bir zalim egemen gücün yanında bölge politikalarında figüran rollerini yerine getirmektedirler. 

Bu gidişata bir dur demenin vakti geldi de geçiyor bile. Bu ateş bizim topraklarımızın içine düştüğü zaman mı anlayacağız gerçeği. Bu emperyalist güçlerin asıl hedefi bütün bölgeyi ateşe vermektir. Kendi menfaatlerinden ve ağabeyleri İsrail’in güvenliğinden başka bir şey düşünmüyorlar. 

Şimdi de Suriye’deki Türkmenlerin bulunduğu Bayır-Bucak mevkii Rus savaş uçaklarıyla bombalanıyor. Hiç bir terör unsurunun bulunmadığı bu bölgenin bombalanması bölgenin kendi menfaatleri doğrultusunda yeniden haritalandırılmak istenmesinin bir sonucudur. O bölgedeki Müslüman Türk, Kürt, Arap halkları bizim kardeşlerimizdir. Mazlumun dini dili ve ırkına bakılmaz düsturuyla hareket etmek zorundayız. Biz elbette bu bölgeden ülkemize gelen mülteci kardeşlerimize kucak açmak zorundayız. 

Müslüman ülkelerin kardeşlik ve ümmet bilinciyle bir araya gelerek bu zalimlere hep beraber dur demelidir. Dünyanın doğal zenginliklerinin büyük çoğunluğunu barındıran bu coğrafyanın bu zalim devletlerin tasallutundan kurtulmasının yegâne yolu budur. 

Unutmayalım ki müminler ancak kardeştirler. Ve Rabbimiz bize, bir ve beraber olmamızı emrediyor. Ayrılırsak güçsüz düşeceğimiz konusunda bizi uyarıyor. 

Buradan Bayır-Bucak’taki saldırıları ve bütün bölge ülkelerinde yaşanan saldırıları lanetlediğimizi, kardeşlerimize yapılan bu zulümlerin acısını bir kin olarak içimizde besleyip büyüttüğümüzü belirtmek isteriz. 

Bu saldırı ve zulümlerin dünya Müslümanlarının ve mazlumlarının uyanışına vesile olmasını diliyoruz. Ve güçlü bir imanla buradan haykırıyoruz: Ey kâfirler, yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz.’

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar