Kur’an’ın Gölgesinde Geleceğe Umutla Bakabilmek

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi tarafından düzenlenen ve Yrd. Doç. Dr. Ramazan Sönmez’in konuşmacı olduğu “Kur’an’ın Gölgesinde Geleceğe Umutla Bakabilmek” adlı konferans 22 Kasım Pazar günü Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonunda yapıldı.


Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi ve Ülfet Derneği yöneticilerinini yanı sıra öğrencilerin çoğunlukta olduğu bir dinleyici kitlesinin katıldığı konferansa Kur’an tilavetiyle başladı. Ardından kürsüye çıkan Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi sorumlularından eğitimci Nihat Aydoğmuş, program davetine icabet eden dinleyicilere ve konuşmacıya teşekkür ederek bazı bilgilendirmelerde bulunup konuşmasını tamamladı.


Akabinde sözü alan Sönmez, “söyleyeceklerim belki hep bildiğiniz şeyler ama Kuran’daki  emri bil maruf ve nehyi enil münker demek de bilinen şeyleri tekrar tekrar hatırlatmak da  mümin erkekler ve mümin bayanlar birbirlerinin velileridir. Mümin erkeklerin mümin bayanlar birbirlerinin üzerinde yetkileri vardır. Birbirlerini düzeltmek zorundadırlar, dost olmak bunu gerektirir” diyerek devam etti.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar