MÜSLÜMANLAR OMUZ OMUZA ÜNİVERSİTEDE!

Sivas’ta üniversite okuyan gençler, Türkiye’nin dört bir yanındaki

üniversitelerde Sol-Sosyalist grupların saldırılarına tepki olarak 11 Aralık

Cuma saat 12.30’da ‘ Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde “Üniversitelerde Sol Faşizme,

Tahakküme ve Zorbalığa Karşı’ düsturuyla Üniversite Camii önünde bir araya

geldi.

Üniversite öğrencileri adına basın açıklamasını okuyan Mikail Baran   “Müslümanların üniversitelerdeki varlığından ve her türlü çalışmalarından rahatsız olan İslam düşmanı Sol gruplar, geçtiğimiz günlerde İTÜ’de cami talebi için bir araya gelen Müslümanlara saldırdı. Ankara Üniversitesi mescidinde Kur’an okumak için bir araya gelen hanım kardeşlerimizi ”Burada bizden başka gruplara izin vermeyiz!” diyerek mescitten dışarı çıkarmak suretiyle engelledi. Sol-Sosyalist gruplar geçtiğimiz Cuma günü İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde mezkûr hadiseler üzerine yayınladığı bildirisinde İslam’a ve Müslümanlara hakaret etti. Son olarak Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi’nde İHH’nın Nepal için yapılan yardım standındaki bayanlara fütursuzca saldırdılar. İslam’a olan tahammülsüzlüklerinin tezahürü olan bu hakaretlerini yine IŞİD’ci propagandasına sığınarak yaptılar. Bizler burada saldırıya uğrayan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve üniversitelerdeki İslami mücadelemizin engellenemeyeceğini beyan etmek için toplandık.
Son günlerde üniversitelerde yaşanan hadiseler ifade etmeliyiz ki iddia edildiği gibi karşıt gruplu öğrenciler arasında çıkan kavgalar değil, Sol çetelerin İslam’a, örgütlenme özgürlüğüne ve öğrencilere yönelik saldırılarından ibarettir. Bu saldırganlık sadece son haftalarda yaşanan bir hadise olmayıp bilakis solcuların yıllardır devam eden tahammülsüzlüğünün ve İslam düşmanlığının bir tezahürüdür. Bununla birlikte Sol grupların bu tutumundaki artışın bir diğer sebebi de Müslümanların üniversitelerdeki artan çabalarıdır.
Bu durumu oldukça tedirgin ve bir o kadar da korku ile izleyen Sol-Sosyalist gruplar, İslam’a ve Müslümanlara karşı olan düşmanlıklarını açıkça gösterip saldırıya varacak hareketlerle İslami harekete engel olmaya çalışmaktadır. Her alanda kaybetmeye mahkûm Sol-Sosyalist düşüncenin müntesipleri üniversiteleri baskı ve zorbalıkla kontrolleri altına aldıklarını, alacaklarını zannediyorlarsa yanılıyorlar. Bu topraklara yabancı, halkın değerlerine düşman bir ideolojinin saldırgan savunucuları şunu artık iyi bilsinler ki; üniversiteler de Müslüman halkın ve onların çocuklarınındır. Biz hak ve adalet perspektifiyle baskı ve zorbalık gibi insanlık onuruyla bağdaşmayan yöntemleri reddederek herkesin özgür bir şekilde düşünceleri doğrultusunda çalışma yapmasını savunuyoruz. Bizler hiçbir grubun insani, ahlaki çalışmasına karşı değiliz/olamayız da. Çünkü bu konuda rabbimiz bizi açıkça uyarmaktadır. Aynı şekilde hiçbir zorbalığa da sessiz kalamayız.” ifadelerinden sonra Furkan Suresinin 6. ayet mealini okuyarak basın açıklamasına son verdi.
Üniversite öğrencileri basın açıklamasında sık sık sloganlar atıp, tekbir getirdiler. Basın açıklamasının ardından öğrenciler olaysız bir şeklide dağıldılar.

Üni

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar