YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ’NDE MÜSLÜMAN GENÇLER OMUZ OMUZA

Son dönemde muhtelif üniversitelerde Müslüman gençlere yönelik gerçekleştirilen saldırılara tepki göstermek amacıyla Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde okuyan Müslüman gençler KYK Erkek Öğrenci Yurdu önünde bir araya gelerek kampüs minibüs durağına doğru sloganlar eşliğinde yürüyüşe yaptı. Birçok İslami camianın gençlerinin omuz omuza vererek gerçekleştirdiği eylem, kampüs minibüs durağında yapılan basın açıklamasıyla sona erdi. Basın açıklamasının ardından Müslüman gençler kendilerine yakışan vakar ve onurla sessiz bir şekilde dağıldı.

BASINA VE KAMUOYUNA

Aklın dumura uğradığı fikirlerin talan edildiği, dünyanın bir tür açık hava tımarhanesine döndüğü günümüzde her an yeni bir zulüm ve barbarlık ile karşı karşıya kalmamız bir arada yaşama ahlakını menfi ve ideolojik sapmalara mahkum kaldığının apaçık bir göstergesidir. Küresel emperyalist güçlerin kontrolünde yürütülen bu çağdaş barbarlıkların Filistin’de Afganistan’da Irak ta Suriye’de ve bütün İslam Coğrafyası’nda uygulamaya konulması ve buralarda olan olaylar hepimizin malumudur.

Bizler Allah’a iman etmiş muvahhitler olarak nerede ve kimden gelirse gelsin geçmişte olduğu gibi şimdi de farklı isimlerle bu zulmün karşısında ve mazlumun yanında şahitliğimizi Allah için ortaya koymaya çalışıyoruz. Daha önce Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Kur’an’ı Kerim’i okumak ve anlamak için toplanan Müslüman hanımlara yapılan saldırılar,  İTÜ’de Merkezi bir cami talebi ile ilgili basın açıklaması yapmak ve merkezi dersliğin önünde namaz kılmak üzere toplanan Müslümanlara ilan edilmiş eylem saatinin öncesinde alanı işgal etmeye kalkan sol –sosyalist gruplar burada namaz kılınamaz şeklindeki ifadelerle Müslüman öğrencilere saldırmaları ve son olarak İnsani ve İslami kaygılar ile Nepal’deki Müslüman kardeşlerimize dikkat çekmek amacıyla Eskişehir’de Müslüman öğrenciler tarafından  açılan resim sergisine yönelik, kendilerine öğrenci kolektifi adı veren bir grubun bilinç altlarında yatan öfkeyi kusmaları, kendileri dışında herkesi karanlık görme müstağniliklerini YYÜ Genç Müslümanlar olarak lanetliyoruz.

Bizler mazlumlar adına umudu diri tutacağımıza ve mücadele edeceğimize  ahd eden Müslüman  gençler olarak daha önce de yapılan saldırılara ilaveten yapılan son saldırının sabrımızı artık taşırdığını, ve Müminlerin kardeş olduklarını, onların yanlarında kalben ve fiilen durarak şahitliğimizi yerine getireceğimizi tüm zalimlere duyuruyoruz.

Faşizme karşı omuz omuza iddiasında olup, ilkesiz ve tahammülsüz bir profil ortaya koyan, kendisi dışında ki her bir inanç, yorum ve söylemi  kabul etmeyerek, baskılayarak ve şiddete baş vurarak yok etmeye çalışan güruh, aslında faşizan karakterin ta kendileridir.

Buradan yeryüzünün tüm zalim ve despotlarına bir kez daha haykırıyoruz: 

Bizler, Müslümanlara ve mazlumlara yönelik her bir zulmü ve hakareti kalbi bir buğz ile tel’in ediyor ve mazlumların yanında Musavari fedakarlık, zalimlerin karşısında da İbrahim’i bir duruş sergileyeceğimizi deklare ediyoruz. İnanıyoruz ki akıbet muttakilerin zaferi ile sonuçlanacaktır. Hakkın karşısında batılın nasıl da zelil olacağına Allah’ın izni ve inayetiyle bütün cihan şahit olacaktır. Şahit olacaktır, Şahit olacaktır!!!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar