Sol Faşizme, Tahakküme ve Zorbalığa Karşı Müslümanlar Omuz Omuza

Anadolu Öğrenci Birliği Konya Şubesi öğrencilerinin faaliyet gösterdiği Akademik Düşünce Topluluğu, Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Kampüsü Gökkuşağı Avm önünde son zamanlarda Müslümanlara yapılan saldırılara karşı ”Müminler Ancak Kardeştir” sloganıyla basın bir açıklaması gerçekleştirdi. 
Üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasına katılım yoğun oldu. Basın açıklamasını Selçuk Üniversitesi Akademik Düşünce Topluluğu Başkanı ve Anadolu Öğrenci Birliği Selçuk Üniversitesi Sorumlusu Şeyhmus Sarıdoğan gerçekleştirdi. Sarıdoğan ”son zamanlarda İTÜ, Ankara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve son olarak Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi’ndeki Müslüman kardeşlerimize çalışmaları engellenmek saldırıya uğruyorlar. Bizler burada saldırıya uğrayan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve üniversitelerdeki çalışmalarımızın engellenemeyeceğini beyan etmek için toplandık.” ifadelerine yer verdi. 
Üniversiteli öğrenciler ”Sol Faşizme, Tahakküme ve Zorbalığa Karşı Müslümanlar Omuz Omuza” sloganının yer aldığı bir pankart açtılar. Soğuk havaya rağmen katılımın yoğun olduğu basın açıklaması sık sık tekbirlerle desteklendi. 
Şeyhmus Sarıdoğon; ” Şunun altına kalın çizgilerle çizmek isteriz ki, Biz, hak ve adalet perspektifiyle baskı ve zorbalık gibi insanlık onuruyla bağdaşmayan yöntemleri reddederek herkesin özgür bir şekilde düşünceleri doğrultusunda çalışma yapmasını savunuyoruz.’ ifadelerine yer vererek konuşmasına son verdi. Basın açıklaması sonunda topluluk olaysız dağıldı.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar