HÜKÜMETE HASSASİYET ÇAĞRISI

Son günlerde hükümetin İsrail’le yaptığı iddia edilen bir anlaşmanın bazı maddeleri İsrail basınında yer almaktadır. Bu maddeler her ne kadar hükümet tarafından doğrulanmasa da konunun hassasiyetine binaen ve anlaşma yapılırsa iş işten geçmiş olacağından bu basın açıklamasını yapmakla kendimizi yükümlü hissettik.


Bizler Gazze’nin, Mescid-i Aksa’nın, Mavi Marmara’nın, o gemide dökülen kanların ve özgürlük için verilen canların hayati meselelerimiz olduğunu ve bunların pazarlık konusu yapılamayacağını düşünüyoruz. Ümmetin derdiyle dertlenen bir tabana ve yönetici kadrosuna sahip bir hareket olan Ak Parti’nin de bizimle aynı hassasiyetleri taşıdığını düşünüyor ve reel-politik, konjonktür, çıkarlar vs. bahanelerle yanlış bir adım atmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu saiklerle hareket edilecek olsaydı hiçbir Suriyeli mazlumlara kucak açmamamız gerekirdi, ‘One Minute’ duruşundan fersah fersah uzak olmamız gerekirdi. Adalet ve merhamet coğrafyasının müntesipleri olarak eminiz ki Ak Parti’ye destek veren çoğu insan da bu dik duruş ve ümmetin safında oluş için destek verdi.


Hükümet’e bu meselede de vicdanlarıyla düşünmeleri ve adaletle hareket etmeleri çağrısında bulunuyoruz.


Mavi Marmara ile ilgili davalardan vazgeçilemez ve suçlular temize çıkarılamaz.


Tazminat bahanesiyle şehit ailelerinin kişisel hakkı olan ulusal ve uluslararası davalardan vazgeçilme isteği kabul edilemez.


Hamas’a ve önderlerine kardeşlik hukukumuza aykırı bir şekilde davranılamaz.


Gazze ambargosu kaldırılmadan yapılacak olan bir anlaşma Ak Parti’nin kendisini ve Filistin davasını inkârından başka bir şey değildir.


Hükümetten bu hassasiyetlerle ilgili kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama bekliyoruz.


Türkiye ve Filistin Halklarının kabul etmeyeceği  bir anlaşma imzalanamaz!!!


ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar