MÜSLÜMANLAR OMUZ OMUZA

İçeresinde Anadolu Öğrenci Birliği’nin de olduğu ” Genç STK Platformu” ODTÜ’de ki faşist eylemleri kınamak için Cuma namazına müteakip Fırat Üniversitesi camii önünden bir araya geldi.

Basın açıklaması öncesi Platformu temsilen Mesut ÇAÇA” ODTÜ Mescit Topluluğa selam, Isparta Üniversitesine selam, Dicle Camisine selam, yeryüzünde ki tüm Müslümanlara selam olsun” diye selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Platformu temsilen açıklamayı okuyan Fatih BAKIR; ” Faşistlere buradan sesleniyoruz: İnançsız olabilirsiniz anlarız, duyarsız olabilirsiniz anlarız, başka dünyalara ait olabilirsiniz bunu da anlarız. Fakat namaz kılana el uzatır, camiyi basar, standt dağıtırsanız o elinizi de dilinizi de kesmesini çok iyi bilir ve bunu asla anlamlandıramayız.” diye konuştu. Basın açıklamasından sonra büyük bir kalabalık üniversitenin muhtelif fakültelerini ve Rektörlük kampüsünü de gezerek. Sloganlarla ve tekbir sesleri eşliğinde bir yürüyüş gerçekleştirdi. Genç STK Platformuna teşekkürler.

BASIN METNİ

ODTÜ, Süleyman Demirel Üniversitesinde, Muş Alparslan Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde konuşlanan adeta kendilerini bulundukları üniversitenin sahibi gören, kerameti kendinden makul, yaşadığı toprakların ruhundan bihaber çeteler bugünlerde namaz kılan, muhacir kardeşlerinin dertleriyle dertlenen, yardım stantları kuran öğrencilere saldırmış ve bazı kardeşlerimizi darp etmişlerdir.
Bizler her şeyin farkındayız ve size asla uymayacağız.
Üniversiteler üzerinden kalkışma başlatmak isteyenler; Müslüman gençlerin feraseti ve Allah rızası için gösterdikleri gayret ile onları hüsrana uğratacaktır.
Stantlardaki, sergilerdeki ve mescitlerdeki kardeşlerimize saldıranların tek amacı karşılık vermemiz ve onların aşağılık konumuna düşmemizdir. Ama bilmez ve anlamazlar ki Müslümanlar feraset sahibidir..
Namaz kılan ve stant açan gençlere saldıranlara sesleniyoruz;
İnançsız olabilirsiniz, anlarız
duyarsız olabilirsiniz, anlarız
başka dünyalara ait olabilirsiniz, anlarız
hatırlatmak isteriz ki; bu memlekette namaza ve ezana el uzatanlara gavur denir.Bu memlekette bu memleketin evlatlarına hiç kimse gavurluk yapamaz.
Müslüman gençler tüm üniversitelerde namaz kılmaya, stant açmaya, mescid talebinde bulunmaya ve İslam’ın güzelliklerine insanları davet etmeye devam edeceklerdir.
Saldırgan çeteler unutmasın ki bu saldırılar inanç değerlerimizden bizi bir adım bile geriye attıramaz. Kendinize başka uğraşlar bulun.
Fırat Üniversitesi öğrenci olarak özelde Ankara’da, Isparta’da, Muşta ve Eskişehir’de tüm kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyor, seccadelerimize, stantlarımıza kirli ellerini uzatanları tövbeye davet ediyoruz..

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar