Anadolu Öğrenci Birliği 12. Bölge Yarı Yıl Kampı Adana’da Gerçekleşti

Anadolu Öğrenci Birliği 12. Bölge Yarı Yıl Kampı “Gelenekten Geleceğe İslami Hareket” üst başlığıyla Adana, Hatay, Mersin, Osmaniye, İskenderun, Reyhanlı, Tarsus, Niğde ve Konya Ereğli’den yaklaşık 150 üniversite öğrencisinin katılımıyla 19-20-21 Şubat tarihleri arasında Adana’da gerçekleşti.
19 Şubat Cuma günü akşam yemeğinin ardından Filipinli üniversite öğrencisinin yaptığı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan kamp programı, Anadolu Öğrenci Birliği tanıtım filminin izlenmesiyle devam etti. Anadolu Öğrenci Birliği 12. Bölge Sorumlusu Yakup Kölay selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında gençliğin geleceği inşa etme noktasında üstlenmesi gereken sorumluluklardan bahseden Kölay, uzak yakın demeden çalıştaya katılan herkese teşekkür etti.
20 Şubat Cumartesi günü sabah kahvaltısının sonrasında Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit Yücel “Yeni Dönemde Üniversitelerde İslami Hareket” konulu bir sunum yapan Yücel, üniversite gençliğinin birçok konuda kilit rolde olduğundan bahsetti. Örgütlü olmanın gerekliliğine vurgu yapan Yücel, orada bulunan tüm öğrencilerin kampta elde ettikleri birikimleri gidecekleri yerlerde pratiğe dönüştürmelerini temenni etti.
Eğitimci Nihat Aydoğmuş, “İdeolojilerin Tüketiciliği Karşısında İnsanlığın Direnişi: İslami Hareket” başlıklı bir hasbihal yaptı. Oturumun ardından misafir öğrenciler şehrin tarihi ve turistik mekânlarını ziyaret etti.
Bir sonraki oturumda Eğitimci Abdullah Adana’nın moderatörlüğünde Mersin Akdeniz Derneği Başkanı Yusuf Yalçınkaya “Dünyada İslami Hareketler ve Çıkarımlar”, Anadolu Öğrenci Birliği Osmaniye sorumlularından Fatma Erdinç “Türkiye’de İslami Hareketler” ve Anadolu Öğrenci Birliği Adana İstişare Kurulu Üyesi Sevil Aldemir “İslami Hareketin Evrensel Simaları ve Etkileri: Aliya İzzetbegoviç, Malcolm x, Ali Şeriati” konulu birer sunum yaptılar.
Akşam yemeğinin ardından Atölye Çalışmalarına geçildi ve 9 grup halinde kız ve erkek öğrenciler belirlenen başlıklar etrafında beyin fırtınası yaparak konuya ilişkin fikirlerini sundular.
21 Şubat Pazar günü kahvaltının ardından Ülfet Derneği Başkanı Gazi Kılıçparlar “Yeni Dönemin Kurucu İradesi ve İstikameti” başlıklı bir sunum icra etti. Yeni Türkiye algısının toplumun tüm kesiminde ve hayatın her alanında hissettirilmesi gereğinden bahseden Kılıçparlar, bu noktada gençliğe büyük vazifeler düştüğünü söyledi. Gazi Kılıçparlar’ın ardından Atölye Çalışmaları Sonuç Sunumları yapıldı. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı ayrı yaptıkları sunumlarda her konu başlığı bir eğitimci moderatörlüğünde grup sorumluları tarafından irdelendi.
Son oturumda Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi Üyeleri öğrencilerle hasbihal gerçekleştirdi. Hasbihalin ardından Kamp Sonuç Bildirgesi okundu ve toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar