Ege Bölge Kampı Manisa’da Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Ege Bölgesi tarafından düzenlenen “Gelenekten Geleceğe İslami Hareket” üst başlıklı kamp 4-6 Mart tarihleri arasında Manisa Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

Kamp, Manisa, Uşak, Afyon, Aydın, İzmir ve Kütahya’dan gelen üniversite öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Programa, başta Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Anadolu Platformu başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Platformu Genel Sekreteri Mehmet Alpcan olmak üzere çok sayıda STK temsilcisi ve davetli katıldı.

Program, Ayman Abu Amer’in Kur’an okuması ile başladı. Kur’an tilavetinin ardından Anadolu Öğrenci Birliği Ege Sorumlusu Adem Aktaş selamlama konuşması yaptı.

Uşak Öğrenci Birliği sorumlusu Mehmet Urhan’ın selamlama konuşması ile ilk oturuma geçildi.

Birinci oturumda, “Bir Duruş Olarak İslami Hareket” paneli Tuncay Güzel moderatörlüğünde Mustafa Üzümcü ve Furkan İnci’nin sunumuyla başladı.

Öğlen yemeği ve namaz arasından sonra 2. oturuma geçildi. “Gelenekten Geleceğe İslami Hareket” başlıklı panel Muzaffer Çolaklı’nın moderatörlüğünde Rabia Taşçı ve M. Yasir Bayram’ın sunumuyla devam etti.

İkinci oturumun ardından, Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Abdulvahit Yücel “Küresel Devrimcilik- Yeni Dönemde Üniversitelerde İslami Hareket” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Abdülvahit Yücel’in sunumunun ardından program akışına uygun olarak Kyk, eylemsellik, okuma grupları ve fakülte konulu atölye çalışmaları yapıldı.

Atölye çalışmalarının ardından günün son programı “Yeni Dönemin Kurucu İradesi” başlıklı konferanstı. Konferansın konuşmacısı ise Anadolu Platformu Genel Başkanı Turgay Aldemir’di.

Programın ikinci gününde, birinci oturum “Teoriden Pratiğe İslami Hareket” üst başlığıyla yapıldı. Hatice Karakaya’nın moderatörlüğünü üstlendiği oturumun sunumları Sevda Ergişi ve Elif Aytekin tarafından yapıldı.

İkinci oturumda ise kız öğrenciler tarafından Eylemsellik, Fakülte, Kyk ve okuma grupları konularını barındıran atölye çalışmaları yapıldı. Bu çalışmaların sunumlarını Rabia Taşçı, Deniz Ökten, Betül Kahraman ve Serpil Fıstık yaptı.

Üçüncü oturumda erkek öğrenciler Kyk, Eylemsellik, Okuma Grupları ve Fakülte konularını barındıran atölye çalışmaları yaptılar. Bu çalışmaların sunumlarını ise Murat Güneş, Furkan İnci, Furkan Nogay, Mücahit Akbulut sundu.

“Süt keçisi projesi” ve “Sen de yaralı bir yüreğe dokun” projesi tanıtımının ardından Adem Aktaş kapanış konuşması yaptı. Son olarak Sibel Aksoy tarafından sonuç bildirgesi okundu.

Öğrenci kampı, Manisa gezisi ile son buldu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar