Marmara Bölge Kampı Bursa’da Gerçekleştirildi

Anadolu Öğrenci Birliği 2. ve 3. bölge öğrenci kampı Bursa’da 04-05-06 Şubat tarihlerinde Gold Otel’de gerçekleştirildi. Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce, Kocaeli, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerinden 170 öğrenci katıldı. Çok sayıda davetlinin yer aldığı programa Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri de iştirak ettiler.

Selamlama konuşmalarını Anadolu Platformu 3. Bölge Temsilcisi Burhanettin AYANOĞLU ve AÖB 3.Bölge Temsilcisi Rüstem BUDAK ile Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit YÜCEL yaptı.

Selamlama konuşmalarının ardından Ömer ATALAN’IN oturum başkanlığını yaptığı oturuma geçildi.

İslami Anlayışın Vasıfları konusunu Kocaeli Üniversitesi’nden Ahmet OLCAY, Modern Çağ İdeolojileri Karşısında İslami Anlayış konusunu Düzce Üniversitesi’nden Hubeyb ÜNAL sundu.

Gelenek üst başlığı konusunun ele alındığı oturumunu Büşra Sümeyye ŞENYURT yönetti. Bu oturumda İhvan Geleneği ve Çıkarımlar, Uludağ Üniversitesi’nden Meysara YILDIRIM, Türkiye’de İslami Hareket – Akımlar – Kişiler – Cemaatler konusunu Sakarya Üniversitesi’nden Tuğçe KÖKEN, İslami Hareketin Evrensel Simaları(Aliya- Ali Şeriati- Malcolm X) konusunu Kocaeli Üniversitesi’nden Kübra BAŞ sundu.

Öğrenci kampı münazara ile devam etti. Münazara konusu olarak “Türkiye Avrupa Birliği’ne Girmeli mi? Girmemeli mi?” konusu ele alındı. Asya ve Avrupa gruplarının münazarası canlı ve renkli tartışmalara sahne oldu.

Oturum başkanlığını Şeyma EKER’İN yaptığı panelde; Tarihte İslami Anlayış (Hz Nuh, Hz Hud, Hz. İbrahim, Hz. Musa ve Hz. İsa Örnekliğinde İslami Anlayış konusunu Karabük Üniversitesi’ndan Büşra BAYRAM, Bireyden Topluma İyilik Hareketi olarak İslami Anlayış konusunu Kocaeli Üniversitesi’nden Zeynel Furkan GÖĞÜŞ, İslami Anlayışın Hayat Damarları (İlim, Sanat, Edebiyat) konusunu Sakarya Üniversitesi’nden İbrahim MERAL sundu.

Cumartesi oturumlarının ardından AÖB 3.Bölge Temsilcisi Rüstem BUDAK ve AÖB Bursa Temsilcisi Bayram DAĞLI’nın moderatörlüğünde öğrencilerle hasbihal yapıldı.

Pazar günü sabah namazında Erkek Öğrencilerin katılımlarıyla Ulucami’nde birlikte namaz kılındı.

Gelecek üst başlığında oturumu Ercan KARAPINAR yönetti. Yeni Türkiye’nin Kurucu İradesi; İslami Anlayış konusunu Uludağ Üniversitesi’nden Enes Ali TAŞÇI, Emperyalizme Karşı Duruşumuz; Küresel Devrimcilik – Yalova Üniversitesi’nden Muharrem TEMEL, Yeni Dönemde Üniversitelerde İslami Anlayış konusunu Sakarya Üniversitesi’nden Muhammed Salih GÜLER sundu.

Kamp Nurettin Kayan’ın sunduğu “Zamanın Ruhu: İslami Hareket” konulu konferans ile devam etti.

Programa teşrif eden Anadolu Platformu Başkanı Turgay ALDEMİR öğrenciler ile hasbihal etti. Yıldırım ilçe kaymakamı Mehmet AYDIN öğrencilere tavsiyelerini paylaştı.

Program Pazar günü öğleden sonra katılımcı öğrencilerle Bursa gezisiyle devam etti. Bursa’nın tarihi değerleri Ulucami, Yeşil Cami ve Emir Sultan Cami’nin yer aldığı gezi programının ardından program sona erdi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar