Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Kampı Gerçekleşti

Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Kampı gerçekleştirdi. 
Yakındoğu Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi öğrencilerinin katılımı ile 11-13 Mart tarihlerinde Yakındoğu Üniversitesinde kampüs alanında gerçekleşen kamp programının ilk gününde açılış programı gerçekleşti. 

Açılış programında Kuranı Kerim tilaveti ve tanıtım filminin ardından Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Sorumlusu Fadıl ŞANVERDİ, Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit YÜCEL Anadolu Platformu Başkanı Turgay ALDEMİR açılış konuşmalarını yaptı. 
Kamp programının ikinci günü sabah panel gerçekleşti. Moderatörlüğünü Ömer Büker’in yaptığı panelde Hanifi Tosun ‘Aidiyet ve Diğergamlık’, Suat Arıkan ‘Çalışma Esaslarımız’, Abdulvahit Yücel ‘Mesele Yolda Olmaktır’, Kamer Çamurluoğlu ‘Kulluk ve Sorumluluk Bilinci’ başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi. 
Öğleden sonra atölye çalışmalarına geçildi. Atölye çalışmalarında Eğitim, Teşkilatlanma, İnsan Tasavvurumuz ve Çalışma Alanlarımız konuşuldu. 
Kampın akşamki bölümünde ‘Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Buluşması-Kardeşlik Gecesi’ coşkulu bir katılımla gerçekleşti. Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane Salon 4’te tertiplenen gecede Kuranı Kerim tilaveti ve tanıtım filminin ardından açılış konuşmasını Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Sorumlusu Fadıl ŞANVERDİ yaptı. Ardından Anadolu Platformu Başkanı Turgay ALDEMİR selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi. Araştırmacı-Yazar Ramazan KAYAN’ın ‘Kardeşlik Çağrısı’ sunumuyla devam eden gecede sanat camiasının tanınan simalarından Ömer KARAOĞLU ezgileriyle salonu büyüledi. 
Geceye her kesimden gelen öğrencilerin birlik, beraberlik ve uyum içerisinde programa eşlik etmeleri geceye damgasını vurdu. Farklı coğrafyalardan insanlar Kıbrıs’tan dünyaya adeta birlik, beraberlik ve barış mesajı verdi.
Kamp programının son günü sabah kahvaltı ile birlikte Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Öğrenci Birliği yöneticileri ve Kıbrıs’ta faaliyetlerine başlayan Anadolu Öğrenci Birliği Düşünce Akademisi temsilcilerinin katılımı ile istişare toplantısı gerçekleşti. Verimli bir istişare toplantısının ardından Kıbrıs gezisi gerçekleşti. 
Kamp programının sonunda Anadolu Öğrenci Birliği Yöneticileri, Kıbrıs Anadolu Öğrenci Birliği Düşünce Akademisi ekibine kampın ve Kardeşlik Gecesinin organizasyonunda verdikleri emeklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar