Tatvan’da İslam Ahlakı ve Gençlik Sempozyumu Düzenlendi

Anadolu Öğrenci Birliği’nin Tatvan Temsilciliği Ortaöğretim Bayan Komisyonu 26 Mart Cumartesi günü, 5 ay önce ilkini yaptıkları öğrenci sempozyumunun ikincisini gerçekleştirdi.

İslam Ahlakı ve Gençlik üst başlıklı sempozyumda İslam ahlakının gerekliliğinden olan edep/haya, doğruluk/sorumluluk, hilm/yumuşak huyluluk ve affedicilik/merhamet gibi ahlaki konular ele alındı.

Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Tatvan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin ve Anadolu Öğrenci Birliği’nin tanıtım slaytları izlendi. Daha sonra Tek-der Başkanı Fırat Kıranşal açılış konuşması yaparak sözü liseli gençlere bıraktı.

Tatvan Crater Otel’de 13:00-16:00 saatlerinde gerçekleşen programın ilk oturumunda Elif Aka’nın moderatörlüğünde Edep/Haya (Sinem Özdemir) ve Doğruluk/Sorumluluk (Edanur Düzce) konuları irdelendi. 
İlk oturumun ardından bir saatlik çay ve pasta ikramıyla farklı liselerden programa katılan öğrencilerin tanışması sağlandı. Ardından ikinci oturum Tekoşin Marhan’ın moderatörlüğünde Hilm/Yumuşak huyluluk (Ayşenur Halidi) ve Affedicilik/Merhamet (Şüheda Atalay) konuları ele alındı.

Programa 6 farklı liseden yaklaşık 80 öğrenci katıldı. Misafir olarak katılan öğrencilerin bir çoğu bu tarz faaliyetlerin arttırılmasının faydalı olacağını ve kendilerinin de bu programlarda aktif olmak istediklerini belirttiler.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar