“Tarihin Nöbet Değişiminde Ben Varım” Gençlik Şöleni Gerçekleştirildi

10 Nisan Pazar akşamı Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Tarihin Nöbet Değişiminde BEN VARIM Gençlik Şöleninde 40 Hadis Ezber ve Bir Fotoğraf Bir Ayet yarışmalarının ödül töreni gerçekleştirildi.

İstanbul Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu ve Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfının ortaklaşa gerçekleştirdiği Tarihin Nöbet Değişiminde Ben Varım gençlik şölenine Kur’an Tilaveti ile başlandı. Ardından önce Akdav Başkanı Ahmet Çamuluoğlu açılış konuşmasını yaptıktan sonra İstanbul Ortaöğretim Başkanı Sıddık Karaduman ve Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdülvahit Yücel selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi. Akabinde öğrenciler tarafından Aliya İzzet Begoviç, Hasan El-Benna, Ömer Muhtar gibi önemli İslam önderlerinin sözleri okunduktan sonra da Furkan Doğan’ın annesine yazmış olduğu son mektubundan bir kısım okundu. 
Ardından Meryem Çamurluoğlu, Necip Fazıl Kısakürek’in Gençliğe Hitabesini okudu.

Grup İslami Diriliş konseriyle çoşkunun doruğa çıktığı gençlik şöleninde konserin ardından ödül törenine geçildi. Öncelikle 40 Hadis Ezber yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildikten sonra, Bir Fotoğraf Bir Ayet yarışmasının ödülleri verildi.

Program ödül töreninin ardında sona erdi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar