Gezginler, Şelale Park ve Tramvayda Kitap Okudu

Gezginler Okuyor Projesi kapsamında Şelale Park ve Tramvayda kitap okuma etkinliği yapıldı.

Anadolu Öğrenci Birliği, Bülbülzade Vakfı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Şehitkâmil Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilen Gezginler Okuyor Projesi kapsamında halka açık alanlarda okuma etkinlikleri devam ediyor. Proje kapsamında 16 Nisan Cumartesi günü Şelale Park ve Akkent-Gar ve Gar-Akkent arasında sefer yapan tramvayda kitap okuma etkinliği yapıldı. Okuma etkinliğine çeşitli yaş guruplarından 100’ün üzerinde öğrenci ile öğretmenleri katıldı.

Çantanızda Mutlaka Bir Kitap Bulunsun

Şelale Park’taki etkinliğe Bülbülzade Vakfı Turgay Aldemir ile Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er’de katıldı. Aldemir, burada yaptığı konuşmada teknoloji çağında, seyir kültürünün hakim olduğu çağda kitaplar unutulduğunu belirterek; “Sizin vesilenizle insanlar yeniden kitaplarla tanışacak. Kitaptan edindiğiniz bilgiler hayatınız boyunca size yol arkadaşlığı eder. Çantanızda mutlaka bir kitap bulunsun” dedi.

Üç kategoride yapılan projeye, ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra öğretmenler de katılabiliyor. Proje sonunda öğrenciler okudukları kitaplardan sınava tabi tutulacak. Dereceye giren öğrencilere; dizüstü bilgisayar, bisiklet, dijital fotoğraf makinesi, çeyrek altın, kol saati hediye edilecek.

Gezginler Okuyor Projesinde okunan kitaplar şöyle;
Öğretmenler; Akıl ve Erdem, Küçük Ağacın Eğitimi, Yeni Dönem Yeni Öğretmen, Kendini Aramak. 
Lise öğrencileri; Yitik Cennet, Senin Hikâyen, Namaz Çağrısı, Trende Bir Keman. 
Ortaokul öğrencileri; Kardeşlik Çağrısı, İçimden Geçen Şehirler, Yaralı Serçe, Hz. Muhammed’in Yaşam Öyküsü.
Gezginler Okuyor Projesi, açık alanlarda okuma etkinlikleri devam edecek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar