Ramazan Kayan İmam Hatipliler ile Buluştu

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ramazan Kayan, Adana’da düzenlenen İHL programlarında konuştu.

Ülfet Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi ve Adana İmam Hatip Okulları Platformunca Yüreğir Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Pozantı AKM’de düzenlenen programlarda konuşan Ramazan Kayan, Mavi Marmara Şehidi Furkan Doğan’a dair izlenimlerini öğrencilerle paylaşarak Mavi Kırmızı kitabının serüvenini anlattı.

İlk olarak Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ve Anadolu Platformu YK üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Adana İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı Fatih Kocaispir, Okul Müdürü Yakup Tufan ve yaklaşık 400 öğrencinin katılımıyla konferansın konuşmacısı olan Kayan Şehit Furkan Doğan ile ilgili beraber yolculuk yaptıkları Mavi Marmara gemisindeki izlenimlerini paylaştı. Mavi Kırmızı kitabının yazım sürecine de değinen Kayan, kendisini son derece etkileyen bu örnek yaşantı ve doğal sonucu olan şehitliği gençlerin ekol olarak kabul etmesi gerekliliğine dikkat çekti. Programından sonra sonra öğrencilerle bir araya gelerek kitaplarını imzalayan Ramazan Kayan beraberindeki heyetle Pozantı’ya geçti.

Anadolu Platformu gönüllüsü Pozantı Suffe Der, Pozantı Kaymakamlığı, Pozantı Müftülüğü ve Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi ile ortaklaşa Pozantı AKM’de tertiplenen Ramazan Kayan konferansı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Pozantı Müftüsü Ali Hayri Çelik’in selamlama konuşması ile başladı. Konuşmasına Ramazan Kayan’ı tanıtarak başlayan Çelik, öğrencilere programla ilgili bilgi verdi. Pozantı Müftüsü’nün ardından sahneye gelen Kayan, öğrencilere Furkan Doğan’ı anlatarak etkili bir sunum gerçekleştirdi. Konferans akabinde öğrencilere Mavi Kırmızı kitaplarından hediye edildi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar