GAZİANTEP TEMSİLCİLİĞİMİZ ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK KAMP GERÇEKLEŞTİRDİ

Gaziantep Temsilciliğimizin Ortaöğretim Komisyonu, Sömestr Tatilinde Lise ve Üniversite Hazırlık Öğrencilerine Yönelik İl kampı Düzenlemeye Başladı

Gaziantep temsilciliğimizin ortaöğretim komisyonu, Bülbülzade Vakfı Erulsu Kız Öğrenci Yurdu ile Aygün Erkek Öğrenci Yurdunda sömestr tatilinde; ortaokul, lise ve üniversite hazırlık kız ve erkek öğrencilere yönelik kamp düzenlemeye başladı.

Kamplarla ilgili bilgi veren AÖB Gaziantep Temsilciliği Ortaöğretim Komisyonu Üyesi Cumali Kaplan, sömestr tatilinde ilk kampı üniversite ve lise hazırlık öğrencilerine yönelik yaptıklarını belirterek; “İlk kampı YGS üniversite hazırlık öğrencilerine yönelik yapıyoruz. Bu öğrencilerimiz şuanda kız ve erkek yurtlarımızda kamplarına başladılar. Erkek kısmında 55 öğrencimiz, kızlar kısmında da 45 öğrencimiz kampa katılıyor. Bu kamplarda öğrencilerimize akademik destek veriyoruz ve sınavlara motive ediyoruz. Bunun yanı sıra yaptığımız seminerlerle de öğrencilerimizin bilinçlerini arttırırken, sosyal aktivitelerle de streslerini atmalarını sağlayarak verimli çalışmalarına vesile oluyoruz. Öğrencilerimize her gün 7 ders çalışma etüdü yaptırıyoruz. Yine her gün bir tane rehberlik semineri veriyoruz. Bu seminerler; sınav tekniklerinden tutun da, ders çalışma tekniklerinden, zaman yönetimine kadar geniş bir alanda yapılıyor. İşin uzmanları gelip bu konuları öğrencilerimize anlatıyor. Yine örencilerimize her gün bir YGS deneme sınavı yaptırıp optiklerini okutarak başarı durumlarını görmelerini sağlıyoruz.
Öğrencilerimizin bilinçlerini diri tutmak adına her gün İslami değerlerin anlatıldığı bir sunum yapıyoruz. Bu sunumlarımız kulluk bilinci, Kur’an bilinci, Peygamber tasavvuru gibi konularda yapılıyor. 
Vakit namazlarını öğrencilerimizle beraber kılıp ikindi namazının akabinde fıkıh dersi, sabah namazından sonra ise meal okuma yapıyoruz. Yine gün içinde bir saat kitap ve makale okuma yapıyoruz. Akşamları ise öğrencilerimizle hasbihaller gerçekleştiriyoruz” dedi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar