Kahramanmaraş Temsilciliğimiz Hasbihal Programı Gerçekleştirdi

Kahramanmaraş Temsilciliğimiz 25.02.2017 tarihinde hasbihal programı gerçekleştirdi.

 Gençlerle hasbihal eden Ahmet Akif Taşçı Anadolu Öğrenci Birliği ,Anadolu Platformu ve Kahramanmaraş’taki paydaşı olan Rıdvan Hoca Vakfının eğitim çalışmalarını özetlerken; iyi yetişmiş gençlere duyulan ihtiyacın altını özellikle çizdi. Kısa vadeli düşünmeyip yakın tarihin son iki yüzyıldan itibaren dikkatle okunması gerektiğini söyleyen Taşçı : Zamanın ve coğrafyanın bizlere yüklediği sorumlulukların şuuruna vararak, özellikle de hemen yanı başımızdaki Suriye tecrübesinden dersler alınması gerektiğini vurguladı.
Anadolu Öğrenci Birliği Kahramanmaraş İl Danışmanlarından Ferhat Kaya ise: 
15 Temmuz Darbe girişimi sonrası ortaya çıkan cemaat travmasının oluşturduğu kafa karışıklığı ve önyargılı yaklaşımların ortadan kaldırılabilmesi için mümkün olduğu kadar şeffaf, özellikle de yerli ve milli olunması gerektiğini vurgulayarak; Anadolu Öğrenci Birliğinin çalışmalarını bu öncelikleri dikkate alarak yaptığını söyledi.
Sohbet ortamında ayrıca: akleden, sorgulayan, eleştiren özgür zihinler inşa etmenin önemi vurgulandı. İslami kimliğiyle ön plana çıkan ve çalışmalar yapan tüm yapıların kardeşlerimiz olduğu, bazı konularda görüş ayrılıkları olmasının da normal karşılanması gerektiği; bu manada tekfircilikten uzak durup mümkün olduğunca kucaklayıcı olmanın gerekliliği belirtildi…

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar