“Umut ve Kaygı Arasında Gelecek” Temalı 4. Bölge Kampımız 20 Üniversiteden 400 Öğrencimizin Katılımıyla Malatya’da Gerçekleştirili

4. BÖLGE KAMPIMIZ 20 ÜNİVERSİTEDEN 400 ÖĞRENCİMİZİN KATILIMI İLE MALATYA’DA GERÇEKLEŞTİ

Kuran-ı Kerim tilaveti

ile başlayan kampımızda açılış ve selamlama konuşmalarını

AÖB  Malatya İl Danışmanı Musap Canbay

AÖB Trabzon İl Danışmanı Ali Kaya

AÖB Van İl Danışmanı Sunullah Ercek ve son olarak 

Genel Başkanımız Abdulvahid Yücel  gerçekleştirdi. YÜCEL, kampımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederek; davasında kararlı

ve ümmet kaygısı olan bir gençlikte umut daima

vardır. Ne mutlu bu ümmetin umudu olabilen gençlere diyerek

açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

1.OTURUM-Toplumsal Sorunlarımızın Eğitim İle Olan

İlişkisi

Ümmügülsüm TOPUZ (Muş Alparslan Ünv.) Moderatörlüğünde “

“Medeni Toplumların Oluşumunda Eğitimin Rolü” konusunu Arş. Göv. Mirpenç AKŞİT, “Metodolojik

Yoksunluk” konusunu Prof.Dr.Ekrem ATALAN, “Eğitimde Yeni Bir Anlam Arayışı” konusunu Yrd.Doç.Dr.Ahmet YAYLA’nın sunumlarıyla gerçekleştirildi.

2.OTURUM-21.yüzyılın Güven Problemi

Moderatörlüğünü yapan Esma Peker (Trabzon

Karadeniz Teknik Ünv.). “Bireyin Güven Problemi” konusunu Yrd.Doç.Dr. Ahmet Ayhan

KOYUNCU, “Toplumsal Kutuplaşma, Türkiye’de Sİyasal Güven” konusunu Prof.Dr.

İbrahim TÜRKMEN, “Devletlerin Güven Problemi” konusunu da Suat Arıkan’ın  sunumlarıyla gerçekleştirildi.

HASBİHAL

Genel Başkanımız Abdulvahit YÜCEL “15 Temmuz Ruhu” Üst başlıklı bir hasbihal gerçekleştirdi. Daha sonra ise üniversite gençlerinden gelen soruları cevaoladı.

2.GÜN

3.OTURUM-COĞRAFYANIN ŞİDDET SORUNU

Moderatörlüğünü yapan Mehmet

Gücer (Atatürk Ünv.). “Şiddet Dışı Direniş” konusunu Doç.Dr.Gökhan TUNCEL, “İdeal

Toplum Arayışındaki Yöntem Sorunları” konusunu Yrd.Doç.Dr.Hüseyin Polat, “İslam Coğrafyasının

Şiddet Sorunsalı” konusunu Doç.Dr.Abdurrahman Ateş anlattı.

HASBİHAL

Cumhurbaşkanlığı Hükümet

Sistemi hakkında Avukat Özcan ÇETİN üniversiteli gençler ile hasbihal gerçekleştirdi. Kampımız İnönü Üniversitesinde Enes KATIKSIZ’ın okumuş olduğu Anadolu Öğrenci Birliği 4. Bölge Sonuç Bildirgesi ile son buldu.


                   ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ

                  4.BÖLGE SONUÇ BİLDİRGESİ
Şimdi nöbet değişimi!
Geleceğin inşasında gençlerin tarihin kaderini belirleyen aktörler olduğunu, Yesrib’ten Medine’ye uzanan Asrı Saadet çağından, yüzyıl önce Çanakkale Zaferinden ve 8 ay önce 15 Temmuz destanından bizatihi yaşayarak tecrübe ve tanıklık ettik. İstiklal Marşının Korkma! diye başlayan vurgusunun Peygamberin Ebubekir ile hicreti esnasında Peygamberin Ebubekir’e; “Korkma, Allah bizimle!” hitabından esinlendiği söylenir. Geleceği, “korkma” düsturuna kulak verip harekete geçen, geleceğe umutla bakan gençlerin şekillendireceği aşikardır. Ve korkmayın, gelecek bizimdir, Allah bizimledir…
Anadolu’nun yeni bir medeniyet ile mayalanmasında gençlerin alacağı inisiyatif, kuşanacağı sorumluluk bize yeni bir dünya müjdesinin adıdır. 28 Şubatı yaşayan  ablalarımız ve ağabeylerimizin mücadelesine karşılık şimdiki gençlerin de artık yaşayarak tarihe tanıklık ettikleri ve anlatabilecekleri onurlu bir hikâyeleri var, 15 Temmuz!
70 il ve 103 Üniversitede Anadolu Öğrenci Birliği olarak bizler varız! Bu coğrafyayı asla yalnız bırakmayacağız. Bizim yürüyüşümüz Hz. Adem ile başladı, Hz. İbrahim, Hz. İsmail ve Hacer ile devam etti. Ve bu yürüyüşümüz Hz. Muhammed ile zirve yapan bir yürüyüştür. Kampımızdaki her çalıştay sonrası yinelenen bir anlayışla depoladığımız umudu kampüslerimize yurtlarımıza, evlerimize, sokaklarımıza taşımak için söz veriyoruz.
Gemilerimizi umut limanında demirleyerek, emperyalizmin ürettiği bütün kaygıları geçmişte bırakacak bir irade ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biliyoruz ki, davası ve derdi olan, insanlığa söyleyecek sözü olan, ortak bir şuur ve birliktelik hukuku çerçevesinde yekvücut olmuş farklılıkları zenginlik olarak gören şahsiyet sahibi insanlar geleceği inşa ederler.
Yaşadığımız kriz ve işgal girişimlerini geride bırakarak adanmış bir birey olarak sorumluluklarımızı biliyor ve bu bilinçle yürüyüşümüze devam ediyoruz. Sırtlandığımız davanın bilinciyle, yeni bir dert, yeni bir sevda, yeni bir ruh ve yeni bir yürüyüş ile bizler hedefimize yürümeye kararlıyız. Darusselam iklimine yürürken yüreğimizde gayret ile gemileri yakabilecek Tarık Bin Ziyad’ın cesaretini, fedakârlığını ve umudunu taşıyoruz. 
Anadolu Öğrenci Birliği 2. Bölge olarak, tüm kaygılarımızı gidermek ve büyük bir umutla yeniden yola koyulmak için ahdimizi tazeledik. Buradan İlahi kelimetullah davasının bayrakları olan bizler sadece bu coğrafyanın değil insanlığın vicdanı olmaya azmederek tüm insanlığa inancımızdan aldığımız  adalet ve merhamet müjdesini haykırıyoruz. İnanıyoruz ki dünyanın kaygı dolu atmosferini umut yüreği, umut ile mayalanmış gençlerimiz dağıtacak.
…ve bir sabah gelecek kardan aydınlık. 
                             Anadolu Öğrenci Birliği 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar