AÖB Adana Gönüllümüz “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması Birincisi Oldu

AÖB Gönüllüsü Mehmet Ceviz, Adana Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması birincisi oldu.

Adana Anadolu İHL AÖB Gönüllüsü Mehmet Ceviz, Adana Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması’nda il birincisi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Anadolu İmam Hatip Liselerinde eğitim gören öğrencilerin sosyal, kültürel, mesleki, akademik ve sanatsal alanlarda ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirmelerine imkan sağlayacak çeşitli faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla Adana İmam Hatip Liseleri arasından düzenlenen “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması, 17 Mart 2017 tarihinde Sarıçam Sofulu Anadolu İmam Hatip Lisesinde İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR, Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyhan ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muzaffer GEYİK, Yusuf KARSLIOĞLU, İbrahim BÜYÜKBEKTAŞ, Yarışma Kurul Başkan ve Üyeleri; İlçe Müftüsü Bekir KAPLAN, Vaiz Mustafa ARSLAN, Yrd. Dç. Dr. Ali TEMEL, okul yöneticileri ve çok sayıda davetlinin katılımı ile icra edildi.


Sofulu Anadolu İmam Hatip Lisesi uygulama mescidinde açılış konuşmasını Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyhan ÇELİK’in yaptığı yarışma, daha sonra İlçe Müftüsü Bekir KAPLAN konuşmasında ezanı herkesin okuyabileceğini ve ezan okunurken dikkat edilmesi gereken hususları dile getirdi. Daha sonra yarışma çerçevesinde okumaların yapılmasıyla Mehmet Ceviz adlı Adana Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi il birincisi seçilerek ödülünü Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın elinden aldı. Böylelikle Mehmet Ceviz, Kayseri’de yapılacak yarı final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar