İdlib’deki Kimyasal Saldırıya Taksim’den Öfke

04 . 04 . 2017 tarihinde Esed ve Rus güçleri tarafından gerçekleştirilen ve en az 100 kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce kişinin de yaralandığı İdlib’e yönelik kimyasal saldırılar İstanbul’da protesto edildi. 

Taksim Tünel girişinde bir araya gelen topluluk tekbirler ve sloganlar eşliğinde Rusya Konsolosluğu’na doğru yürüdü.

Rusya Konsolosluğunun önünde çeşitli konuşmalara yapıldı;

Adem Özköse, “Ey alçaklar, ey zalimler, İdlip’teki çocukları hangi suçlarından dolayı katlettiniz, öldürdünüz? Hz.Hüseyin ve Hz.Ali efendimizin takipçisi olduğunu söyleyen Hamaney! Sen Hz.Ali’nin, Ehlibeyt’in değil Yezit’in takipçisisin! Bugün Avrupa’da 50 tavuk katledilse dünya ayağa kalkardı. Ama öldürülenler Müslüman olunca kimse bir şey demiyor, diyemiyor!” dedi.

Mustafa Yılmaz, “Onlar Aziz, Celil olan Allah’a, şu yeryüzünün sahibine, şu kelimelerimizin sahibine, şu havanın sahibine, İdlib’in, İstanbul’un, Hama’nın sahibine, Kabe’nin Rabbine iman ettikleri için katlediliyorlar. 6 yıldır devam eden bu savaş, katliam zalim Esed rejiminin ve onun işbirlikçileri, destekçileri, ağababaları olan Rusya’nın, İran’ın, Amerika’nın, gizli açık destek veren diğer katliamcı devletlerin dünya tarihine geçmiş en alçak, en namussuz, en şerefsiz katliamlarıdır. Bizler 6 yıldır belki onlarca, yüzlerce defa İstanbul başta olmak üzere birçok ilde defalarca toplandık. Bugünkü toplanmamıza neden olan katliam, bu alçak kimyasal saldırı ilk değil.” şeklinde konuştu.

Eylemde ” Birleşmiş Milletler terör örgütü – Katil Rusya Suriye’den defol – Cenk, cihad, şehadet” sloganları atıldı.

Eylem yapılan duanın ardından son buldu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar