Yürü Kardeşim Ayağına Kudüs Gücü Gelsin

KUDÜS AŞIKLARI İLE SARAÇHANE’DEN KUDÜS’E SELAM GÖNDERDİK

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programımız Genç Hareket Başkanı Sayın Murat ÖZAYDIN’ının Kudüs Manifestomuzu 
okumasıyla devam etti. 
Daha sonra kürsüye çıkan Anadolu Platformu İstişare Kurulu Üyesi Kıymetli büyüğümüz Ramazan Kayan, Mescid-i Aksa’daki direnişi selamladıklarını, İsrail’in işlediği suçların uluslararası arenalarda kınamalarla son bulmayacağını söyledi.
Kayan, Kudüs’te İsrail’in müdahaleleri sonucu yaralılar ve şehitler olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:
“Birleşmiş Milletler çözümün adresi değildir. İnşallah ümmetin birleşmiş yürekleri siyonizmin, emperyalizmin tüm kirli hesaplarını boşa çıkaracaktır. Malum adreslerde kalkan parmaklarla değil, alanlarda adanmış yüreklerin sıkılmış yumrukları ve haykıran tekbir sesleriyle gelen kurşunları sindireceğiz ve sileceğiz. Kudüs bizim onurumuz, namusumuzdur, ümmetin hafızasıdır, insaniyet mektebidir. Biz Kudüs sınavımızı alın akıyla verebilmek için bir yürek buluşmasını, bir idrak birlikteliğini gerçekleştirmek için buradayız.”
Kudüs davasının bir toprak, mabet davası olmadığını ve bunu tüm yeryüzüne yayacaklarını ifade eden Kayan, Kudüs’ün bir hayat biçimi, varoluş tarzı olduğunu aktardı.
İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Hasan Uyar da yaptığı konuşmada, Kudüslülerin davasının, kendi davaları olduğunu dile getirerek, “Ey Kudüslüler sizin acılarınız bizim acılarımızdır. Kudüs halkları, asırlar boyunca her türlü baskıya, zulme, işkence ve cinayetlere maruz kalmıştır. Bu halklar din özgürlüğünü, huzuru, refahı ancak Müslümanların idaresi altında yaşamışlardır.” dedi.
Daha sonra ise Saraçhane parkına gelen büyük kalabalık hep beraber akşam namazını eda etti. 
Programın ilerleyen saatlerinde ise Grup Yürüyüş sahne alarak ezgi ve marşlar okudu. 
Program yapılan duanın ardından son buldu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar