Öğrenci Meclisimiz Bir Araya Geldi

Öğrenci meclisi toplantımız 110 üniversite başkanımızın katılımıyla 7-8 Ekim tarihlerinde Kayseri’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantımız Adıyaman Üniversitesi Başkanımız Yasin Tekler’in Kur’an-ı kerim okumasıyla başladı.

Daha sonra toplantımıza ev sahipliği yapan danışma meclisi üyelerimizden Fatma Gerçek ve Erdal Ergenç selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi.

Selamlama konuşmalarının ardından bir önceki dönem istişare kurulu üyemiz Harun Çelik hoş geldiniz konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmalarının ardından genel başkanımız mesut çaça bir önceki dönem istişare kurulu üyemiz Harun Çelik’e plaketlerini takdim etti.

Daha sonra ise genel başkanımız mesut çaça açılış konuşmalarını yapmak üzere söz aldı. Üniversite başkanlarımıza yapmış oldukları fedakarlıklar için teşekkür ederek konuşmalarına başlayan genel başkanımız daha sonra İslam aleminin yaşamış olduğu buhranlardan bahsetti.

Genel başkanımız “İslam alemi yaklaşık üç yüz yıllık bir yenilmişlik psikoloji içerisinde kıvranıp duruyor. Dünya çapında hareketlilik gösteren herhangi bir gençlik teşkilatımız ise maalesef bulunmamaktadır. Hal böyleyken bizlerin tembellik etmeye, durmaya, yılgınlık göstermeye, ye’se düşmeye hakkımız yok. Daha çok çalışmalı daha çok gayret etmeli ve içimizden yeni mütefekkirler yeni aktivistler yeni alimler çıkartmalı… Yeni dönemde kampüsleri mesken kılmalı, makale okumalarımızı, kitap tahlillerimizi ve hasbihallerimizi buralarda yapmalıyız. Yeryüzünde dokunulmadık kalp kalmayana kadar yılmadan yıkılmadan çaba sarf etmeliyiz” dedi.

Toplantının ikinci oturumunda üniversite başkanlarımız workshop çalışması yaparak fikir ve düşüncelerini dile getirdiler. Çalışma sonrası çıkan hasıla öğrencilerin bir yıllık yol haritası çıkarmalarına kolaylık sağladı.

Üniversite başkanlarımız hasbihal programında ise Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar ile bir araya gelerek hasbihal programı gerçekleştirdi.

Toplantımızın ikinci gününde kampüs ve öğrenci toplulukları, yıllık faaliyet çerçeve planı vb. konularına genişçe istişare yapılarak görüş ve önerilerin alınmasıyla devam etti. Toplantımız toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu…

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar