UDEF’e Ziyaret

Genel Başkanımız Mesut Çaça Dış İlişkiler Başkanımız Mehmet Fatih Eren İstanbul Bölge Başkanımız Yusuf Batar ve İstanbul Yönetimi Üyesi Melih Aksüt UDEF Başkanı Mehmet Ali Polat’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında uluslararası öğrencilerin Türkiye’ye uyum süreci, uluslararası öğrencilerin akademik çalışmaları, yaşanan sıkıntıların nasıl giderilebileceği ve yapılabilecek ortak çalışmalar üzerine hasbihal gerçekleştirildi.

Görüşme sırasında Genel Başkanımız Mesut Çaça, UDEF Başkanı Mehmet Ali Polat’a yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederek “ Uluslararası öğrenci çalışmaları bizler için çok önemlidir. Gerek kurumumuz gerek ülkemiz gerek ise İslami duruşumuz açısından özellikle altını çiziyor ve önemle üstünde duruyoruz.Türkiye’de her geçen gün uluslararası öğrenci sayısı artmaktadır. Bugün YÖK’ün rakamlarına göre 113.000 Uluslararası üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Bizlerde bu kardeşlerimize bir şekilde ellerinden tutup, barınma ve akademik çalışmaları için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üniversiteye yerleşmeleri için hazırlık sınavları ve dil eğitimleri veriyoruz. Üniversiteye geçtikten sonra, bizimle veya farklı kurum ve kuruluşları ile nasıl çalışacakları hakkında rehberlik yapıyoruz. Ülkemize okumaya gelen her öğrenciyi kardeşimiz olarak görüyoruz ve onlara gerek islâmi  gerek ahlaki gerekse de ortak değerler eğitimi vermeye çalışıyoruz. Aynı zamanda onlarda bulunan güzellikleri ülkemize taşımayı daha anlamlı işler çıkartmayı hedefliyoruz ” dedi.

UDEF Başkanı Sayın Mehmet Ali Polat ise yapılan ziyaretten ötürü çok müteşekkir olduklarını dile getirerek UDEF’ in yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Ziyaret genel başkanımızın Sayın Mehmet Ali Polat’a ”Kudüs” temalı tablo hediyesi takdimi sonrası son buldu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar