Üniversite Kız Başkanları Toplantısı Yapıldı

Üniversite kız başkanları toplantısı 18 Şubat 2018 Pazar günü genel merkezde yapıldı.

Toplantıya Türkiye geneli tüm üniversite başkanları ile yönetim kurulu üyeleri iştirak etti.

Program, selamla konuşmaları ile başladı. Daha sonra Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanımız Mesut Çaça üniversite başkanlarına hitaben bir konuşma yaptı.

Çaça, dünya ve Türkiye siyasetinin yakından takip edilmesinin ehemmiyetine değinerek; yanı başımızda bulunan Suriye meselesinin genelde tüm insanlığın özelde ise Türkiye’nin yakinen takip etmiş olduğu önemli bir mesele olduğu belirtti.

Çaça, yaklaşık bir ay önce başlatılan Afrin operasyonuna da değinerek bu operasyonun Türkiye’nin bölgede adalet ve insan hakları bağlamında aldığı inisiyatifin somut göstergesi olduğunu dile getirdi. Mesut Çaça ayrıca ikinci eğitim ve öğretim döneminde de kampüslerdeki çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini ifade etti.

Toplantıda birinci dönemin değerlendirilmesi yapılırken ikinci dönemin de planlaması yapıldı. Toplantının ardından AKADDER Başkanı Rabia Aldemir üniversite kız başkanlarımız ile hasbihal gerçekleştirdi. Program üniversite başkanlarının sunum yaptıkları atölye çalışması ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 …

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar