Manisa’da Bugünü Konuştuk

Geleneksel hale getirdiğimiz bölge kamplarımızın ikincisi Manisa’da yapıldı.

Bursa Bölge Kampımızı “Bugünü Konuşmak” üst başlığıyla 13 farklı ilden üniversite öğrencilerimizin katılımıyla 3-4 Mart tarihlerinde Manisa ilinde gerçekleştirdik.

Program Muhammet Sancak’ın Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Manader Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Mertyürek, Bursa Bölge Sorumlusu Burhanettin Ayanoğlu ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Başkanı Şuayb Osman Düzce açılış konuşmalarını yaptı. Daha sonra Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanımız Mesut Çaça selamlama konuşmasını gerçekleştirdi.

Programda Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir ile hasbihal gerçekleştirildi. Aldemir: “Her şehrin farklı bir hikayesi vardır. Şehirlerin hikayelerinin öğrenin. Doğduğunuz toprakları, bu topraklarda bizden önce kimlerin nasıl yaşadığını bilin. Mesela, anlamadan gittiğinizde Çanakkale bile sizlere bir anlam ifade etmez. Fakat anladığınızsa şehitlikler size cesaret verir” dedi.

Kampta “Anlatacak Bir Hikayem Var” başlığı altında Çadlı Musa Kule bizlere Türkiye’ye geliş hikayesini ve neden başka bir ülke değil de Türkiye’ye geldiğini anlattı.

‘Anlatacak Bir Hikayem Var’ sunumundan sonra “Dünü Anlamak Bugünü Şekillendirmek” üst başlıklı oturum yapıldı. ‘Günümüzü Şekillendiren Yeni Dinamikler’ başlıklı sunumunu Prof.Dr.Mustafa Tekin, ‘Koşulların Kavramlara ve Yapılara Etkisi’ sunumunu ise Prof.Dr.Erkan Yar gerçekleştirdi.

‘Dünü Anlamak Bugünü Şekillendirmek’ başlıklı sunumun ardından, Ömer Miraç Yaman’ın “Apaçi Gençlik” adlı kitabı Balıkesir Üniversite Başkanı Ahmetcan Altıok ile Düzce Üniversite Başkanı Miraç Şengönül tarafından kritik edildi.

Kitap kritiğinin ardından Prof.Dr. Hayri Kırbaşoğlu ile hasbihal gerçekleştirilmesiyle beraber kampın birinci günü sona erdi.

Kampın ikinci günü “Düşüncede Ve Eylemde Erdemli Toplum” üst başlıklı oturumla başladı. Oturum Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Eren moderatörlüğünde yapıldı. Oturumda ‘İnsanın İçindeki Peygamber; Vicdan, İrade ve Ruh’ başlıklı sunumu Karabük Üniversite Başkanı Ahmet Dağ, ‘Medeniyetin Yapı Taşları; Edebiyat, Sanat ve Estetik’ başlıklı sunumu Anadolu Üniversite Başkanı Ömer Faruk Erdoğan, Erdemli İnsan; Bilgi, Bilinç ve Hikmet konulu sunumu ise Sakarya Üniversite Başkanı Salih Güler gerçekleştirdi.

Daha sonra “İnsani Değerlerimiz Ve Duruşumuz” üst başlıklı oturum yapıldı. Oturum Kocaeli Danışmanı olan Büşra Sümeyye Şenyurt moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Oturumda ‘Değişen Dünyada Değer Merkezli Çalışma Kültürümüz’ başlıklı sunumu Ahsen Alagöz, ‘Emin İnsan Emin Belde’ başlıklı sunumu Sümeyye Turgud, ‘İnsan Dünya’ya Nereden Bakmalı’ konulu sunumu da AÖB Kızlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sevgi Şişman gerçekleştirdi.

Sunumların ardından sonra ‘İyilik Elçilerimiz’ başlıklı oturumda İyilikder Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kaçmazer ile hasbihal gerçekleştirildi.

Bursa bölge kampımız toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

 

 …

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar