AÖB GAZİANTEP BÖLGE KAMPI SONUÇ BİLDİRGESİ

ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ GAZİANTEP BÖLGE KAMPI SONUÇ BİLDİRGESİ

10-11 Mart 2018

Bugün nereden geldiğimizi ve nereye gitmek istediğimizi tasavvur etmek için bir araya geldik. Adaleti her noktaya taşıyan insanlara ihtiyacımız var. Bizler de Anadolu Öğrenci Birliği olarak buna talibiz.

Meselelerin bilgisine sahip olup, yaşamayı yeniden inşa etmek, hayat tarzına dönüştürerek bizimle birleştirebilmemiz gerekmektedir.

Birkaç günde unutulan, tüketilen değil, her an diri ve diriltmeye devam eden ölümün öldüremediği insanlar olmalıyız.

Uyuşuk, orta yaşlı davranışları sergileyen, sürekli ne yapacağını düşünen bir gençlik olamayız.

Bütüncül bakışla İslam’ın esas kaynaklarında, İslami bakışı yeniden diriltip yeniden hayatımızın her alanına işlemeliyiz.

Tevhid yaşadığımız her anda, her yerde bizim nihai hedefimizdir. Hayatımızdaki her bir anda duygularımızla, düşüncelerimizle, ahlakımızla; davranışlarımızı, ibadetlerimizi ve yaşayışımızı doğru yere yerleştirmemiz gerek.

Taklidî eylemlerden kurtulmak, bu modern çağda bilinçli ve farkında olmak için, Allah’a kulluğumuzu her an güncellemeliyiz.

Bizler arzın imarında, neslin ıslahında insanlığın ve merhametin bu topraklarda yeniden can bulması için rol almalıyız. Aldığımız bu rollerle bu toprakları emin bir belde, kendimizi de emin bir insan olarak yetiştirmeliyiz. Söylemlerimiz, eylemlerimiz, duruşumuz bir olmalıdır.

Tarihi sorumluluğumuzun farkındayız. Bir çivi bir naldır, bir nal bir attır, bir at bir komutandır, bir komutan bir ordudur, bir ordu bir zaferdir. Her birimiz bir çivinin dahi katkısını unutmadan, komutan kadar sorumlu davranmalıyız.

Adalet ve iyiliğin aksadığı yerden kötülük doğar. Bu yüzden kendi kalbimizden başlayarak iyilik ve merhamet tohumunu bütün kâinata ekmeliyiz. Bizim hedefimiz ölmek değil, bu topraklarda İslam’ı yaşamak ve yaşatmaktır.

Birlikten güç doğduğu gibi, gücümüz birlikteliğimize anlam katmaktadır. Bu birlikteliğimizi, benliğimizi kaybetmeden, şairin de ifade ettiği gibi bir ağaç kadar hür ve özgür, bir orman kadar bir arada sürdürmeliyiz.

Nesli ıslah ederken, dünü bugünü ve yarını doğru okumalıyız. Sahih bir bilgi ve sahih bir bilinci kuşanmalıyız.

Toplumumuzu iyi okuyarak, kuşatıcı bir anlayışla, emek vererek, konuştuklarımızı yaşayarak, iyiye ve doğruya yönlendirerek, sözümüzün ve davamızın nesilden nesile taşınacağı bilincindeyiz. Yaptığımız her işte en iyisi olarak, dünyada bırakacağımız izlerin gelecek nesillere ışık tutacağını biliyoruz.

Okumalarımız toplumda sağlıklı bir iletişime ve sağlıklı bir davranışa dönüşmelidir. Fikir ve düşüncelerimiz, doğru bir üslûpla, doğru bir akış içerisinde ve doğru zaman ve mekânda aksettirilmelidir. Hiçbir vasfımız diğer insanlar için yerme ve övme nedeni olmamalıdır.

Sorumluluklarımız ağır evet fakat yürüdüğü yolu bilecek bilgiye ve ahlaki asalete sahip iki vasfımız olursa aşabiliriz.

Bugünü doğru anlamak, yarına yönelik doğru perspektifi kazanmak için geçmişe, yakın tarihimize bakmak ve bilmek gerekmektedir.

Yaşadığımız zamana durduğumuz yerden bakarsak bütünü göremeyiz, tamamına yukardan bakmamız lazım.

Biz Anadolu Öğrenci Birliği olarak diyoruz ki, arzı imar etmek kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla her Müslüman’ın sorumluluğudur.

KURTULMAK İÇİN, KURTARICI OLMAKTAN BAŞKA ÇAREMİZ YOKTUR!…

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar