Yetimlerin Kitaplık Sevinci

Gaziantep Şubemizin Ortaöğretim Komisyonu tarafından yetim çocukların evlerinde kitaplık oluşturmak için başlatılan “Benim Evim Kütüphanem Projesi”nde kitaplar teslim edilmeye başlandı.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Ortaöğretim Şubemizin okul temsilcilerinin katılımıyla bir yetimin evine daha kitaplık kurularak kitaplar yerleştirildi.

22 Mart Perşembe günü gerçekleştirilen ziyarette yetimlerden Yuşra Gelişkan ve Cesur Gelişkan proje ekibini büyük bir sevinçle kapıda karşıladı. Ardından çocukların odasına kurulan kitaplık için getirilen kitaplar hep beraber kolilerden çıkarılarak kitaplığa yerleştirdi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir yetimlerle özel olarak ilgilenerek onlarla hasbihal etti. Yetimler için “Ona Yolculuk” kitabını da imzalayan Aldemir, kitaptan peygamberimizin çocuklarla ilgili bir anısını da paylaştı. Daha sonra aile bireyleriyle sohbet eden Aldemir, yetimlere çeşitli hediyeler takdim etti.

Ziyaret birlikte çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Benim Evim Kütüphanem Projesi kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki yetim çocukların evlerine birer kitaplık kuruluyor. “Bir kitap yürekten gelmişse ancak o zaman başka yüreklere ulaşabilir” sloganıyla öğrencilerin okuyabileceği kitaplar bağış olarak alınıyor. Ayrıca kitap alınması için nakdi bağış da kabul ediliyor.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın kitapla büyümeleri için duyarlı vatandaşlarımızı projeye destek olmaya çağırıyoruz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar