“Dijital Haçlı Seferleri” Konferansı Düzenlendi

Çukurova Üniversitesi Akademi Vizyon Kulübümüz, Dr. Murat Dağıtmaç’ın konuşmacı olduğu “Dijital Haçlı Seferleri” konferansı düzenledi.

Çukurova Üniversitesi’nde faaliyet gösteren Akademi Vizyon Kulübümüz, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda Yıldız Teknik Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Murat Dağıtmaç’ın konuşmacı olduğu “Dijital Haçlı Seferleri” başlıklı bir konferans gerçekleştirdi. 10 Nisan 2018 Salı günü Ülfet Derneği, Adana Temsilciliğimiz, ve Barış Radyo ortak organizasyonu ile Adana’da bir dizi konferans ve seminer programı için şehirde bulunan Dijital Bilişim Uzmanı Dr. Murat Dağıtmaç, bu kapsamda Çukurova Üniversitesi öğrencileriyle de bir araya geldi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program akabinde Dr. Dağıtmaç’ın konuşması ile devam etti. Konuşmasında dijital dünyanın kaçınılmazlığına vurgu yapan Dağıtmaç, günümüzde kullanılan dijital ve sosyal medya platformlarının arkasında ciddi dizayn sistemlerinin ve istihbari bilgi depolama amaçlarının yattığını belirterek; gençlerin bu alanda hususi çaba göstererek uzmanlaşması ve alternatif çözümlemelerde bulunmalarının gerekliliğinden bahsetti.

Konuşmasının akabinde öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Dağıtmaç, programdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Soruların ardından program sona erdi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar