“Bir Fotoğraf Bir Ayet” Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi tarafından düzenlenen ve  Türkiye geneli uygulanan Bir Fotoğraf Bir Ayet” yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.

15 Nisan Pazar günü İstanbul Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Gençlik Şöleni ve ödül törenine Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birim Başkanı Adem Er, Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça, Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu İstişare Kurulu üyesi Ramazan Kayan, Aksa Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Çamurluoğlu, AÖB Ortaöğretim İstanbul Bölge Sorumusu Sıddık Karaduman, dereceye giren öğrenci ve velileri, yarışma jüri üyeleri ve çok sayıda öğrenci ve sivil toplum temsilcisi katıldı.

Türkiye’nin 7 bölgesinden ortaokul ve liseli öğrencilerin 128 eser ile katılım sağladığı yarışmada AA ve Ortadoğu Medya’dan jüriler tarafından en iyi 3 fotoğraf ve fotoğrafın mesajını en iyi anlatan ayetin seçildiği yarışmanın 1.si Batman’dan Seyran Kartal, 2.si Malatya’dan Halil Can Bebek ve 3. Şanlıurfa’dan Betül Çolak oldu.

Kur’anı Kerim tilaveti ile başlayan program da AÖB Ortaöğretim Birim Başkanı Adem Er; Gençlerle beraber, yaptığımız çalışmalarla bir gelenek oluşturmaya çalışıyoruz. Özellikle sanat ve medya da gençleri daha aktif görmek istiyoruz. Sizler de bu geleneğin içerisinde yer alarak, çalışmaları sürdüren gençler olarak bize destek veriyorsunuz, bundan dolayı çok mutluyuz.” diye konuştu.

Programda yarışmaya sponsor olarak destek veren dernek, vakıf ve kurumların desteklerini hatırlatan Sıddık Karaduman ise şunları söyledi:“Bu akşam, programı hazırlayan kardeşlerimizin emeği çok büyük, böyle gençlerimizin varlığı ve bu gençlerin hayra, güzelliğe ve iyiliğe dair çalışmaları ortaya koymaları, bizim göğsümüzü kabartıyor.

Ramazan Kayan’da müşriklerin Hz. Muhammed’i üzmek için “ebter” dediklerini ve Allah’ın, Kevser Suresi ile peygamberini teselli ettiğini anlatarak, gençlerin yaptıkları çalışmaları gördükçe, dünyada gerçekleşen mazlum insanların acılarını dindirecek, şuurlu Müslümanların sayılarının arttığını görüp, mutlu olduğunu ifade etti.

Şiir, oratoryo, sokak röportajları, İlahi ve ezgilerin yer aldığı gece coşkulu bir şekilde devam etti.

Gecenin sonunda yarışmanın ödülleri takdim edildi. “Bir Ayet Bir Fotoğraf”  yarışmasının birincisi Batman’dan Seyran KARTAL’a Umre Ödülü, ikinci Malatya’dan Halil Can BEBEK’e Profesyonel Digital Fofograf Makinası ödülü, üçüncü Şanlıurfa’dan Betül ÇOLAK’a ise Dizüstü Bilgisayar hediye edildi. Törende, yarışmanın Jüri üyelerine Anadolu Ajans ve Ortadoğu Medya Merkezi başta olmak üzere destek veren dernek, vakıf ve kurumlara da teşekkür plaketi takdim edildi.

 

 

1.Olan Resmin Ayeti

“Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa; sakın onlara “öf!” bile deme, onları azarlama, onlara tatlı ve güzel söz söyle.” (İsra 23)

 

 

2.Olan Resmin Ayeti

Ey insanlar! Yeryüzündeki şeylerin helâl ve temiz olanlarından yiyin! Şeytanın izinden yürümeyin. Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır. (Bakara 168)

 

 

 

3.Olan Resmin Ayeti

Ey insanlar! Yeryüzündeki şeylerin helâl ve temiz olanlarından yiyin! Şeytanın izinden yürümeyin. Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır. (Bakara 168)

 

 …

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar