İSTANBUL KUDÜS İÇİN AYAĞA KALKTI! 

14 Mayıs 2018 saat 19.00’da Taksim Meydanında toplanan binlerce genç Amerika’nın almış olduğu kararı kınayarak Kudüs’ün yanında olduğunu haykırdı. Protestolara bir çok gençlik kuruluşu sivil toplum kuruluşları ve sendikalar katıldı.

Alınan kararların asla kabul edilmediğini haykıran yüzlerce kalabalık ,Kudüs bizimdir bizim kalacak, diren Gazze insanlık seninle, Amerika’ya ölüm ve kahrolsun İsrail gibi sloganlar attı.

Galatasaray Meydanı’na gelen gruptakilere kurulan platformdan çeşitli konuşmalar yapıldı. İHH genel başkanı Bülent Yıldırım , “Bütün İslam Ülkeleri İsrail’in Büyükelçiliklerini, Konsolosluklarını topraklarından kovmalıdır. Burada da bu şeref Türkiye’nin olsun. Bugünden tezi yok İsrail’in Büyükelçiliği ve Konsolosluğu hemen kapatılsın. Müslümanlar ölürken uyumak bize yakışır mı? Eğer yarın da böyle öldürmeye devam ederlerse bizden haber bekleyin. Türkiye’nin her yerinden insanlar, nöbet tutacaklar. Bu topraklarda İsrail karşıtlığını arttıracağız” dedi.

Daha sonra Memur-Sen genel başkan yardımcısı Mehmet Emin Esen konuştu. Esen, “ABD’nin kararı sonrasında Siyonistlerin saldırıları artmaya devam ediyor. Siyonistler Mescid-i Aksa’yı yıkıp, Süleyman Mabedi’ni inşa etmek için her gün yeni adımlar atıyor. Daha dün İsrail polisinin koruması altında yüzlerce Siyonist Mescid-i Aksa’ya saldırdı. Bugün de elliden fazla Filistinli kardeşimizi şehit ettiler. Bu Siyonist çeteleri kınıyoruz, lanetliyoruz” dedi.

Kalabalık sloganlar  atarak meydandan ayrıldı.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar