AÖB Türkiye Geneli İstişare Kampı’mızı Kocaeli’de Gerçekleştirdik.

Anadolu Öğrenci Birliği olarak, “Umut Üstümüze Vazife” başlıklı Türkiye Geneli İstişare Kampı’nı 09-12 Temmuz tarihleri arasında Kocaeli Diriliş Kampı’nda gerçekleştirdik.

Kampın ilk gününde Türkiye’nin dört bir yanından gelen kız ve erkek üniversite öğrencileriyle tanışma ve kaynaşma programı yaptık.

Kampın ikinci günü, Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanımız Mesut Çaça ve Dış İlişkiler Birimi Başkanımız Muhammed Fatih Eren’in selamlama konuşmasıyla başladı.

Daha sonra Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar erkek öğrencilere, AKADDER Başkanı Rabia Aldemir de kız öğrencilere “Teşkilat Anlayışımız ve Çalışma Prensiplerimiz” başlıklı konuşmalarını gerçekleştirdi.

Diğer yandan ünlü yönetmen ve film yapımcısı Derviş Zaim de öğrencilere yönelik “Türkiye’de Sinema ve Sanatın Geleceği” başlıklı bir sunum yaptı.

Akşam saatlerinde ise İyilikder Genel Başkanı İbrahim Bahar ve İyilikder Koordinatörü İpek Aysel Alpcan “O İyilik İster” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi. Günün sonunda ise Anadolu Platformu Denetleme Kurulu Başkanı Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan “Müslüman Şahsiyetin Gündemi” adlı hasbihalini yaptı.

Kampın dördüncü gününde öğrencilerimiz Yunus Emre Konferans Salonu’nda bir araya geldi. Programımız İranlı üniversite öğrencisi Abdülbasıt’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanımız Mesut Çaça “Gelecekten Sorumluyuz” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye’nin onlarca üniversitesinden gençle bir araya gelmenin heyecanını paylaşan Çaça: “Olmadık şeyler konuşun. Yazılmamış hayaller kurun. Çizilmemiş resimleri seyre dalın. Tefekkür ve tahayyül sınırlarını aşarak tasavvur etmeye başlayın. Kendi geleceğinizi tırnaklarınızla kazıya kazıya kazanana kadar hareket edin. Ve kendi hikâyenizden çıkarak yaşanabilir bir hikâyenin habercisi olun“ dedi.

Kampta Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir de “Güven Açmazı” üst başlıklı sunumuyla gençlerle bir araya geldi.

Yılın en’lerinin seçildiği programımız Grup Genç konseriyle son buldu.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar