Özgürlüğün Adı Ebru Özkan’a Ziyaret

Siyonist İsrail’in 11 Haziran tarihinde 35 gün boyunca haksız bir şekilde alıkoyduğu Ebru Özkan geçtiğimiz günlerde tahliye edildi. AÖB olarak Ebru Özkan’ı evinde ziyaret ettik.Ziyarete Genel Başkanımız Mesut ÇAÇA, Dış İlişkiler Birim Başkanımız M.Fatih Eren, gönüllülerimizden Meryem Muhsine ve Betül Oruç katıldı. Ailesi tarafından oldukça sıcak karşılandık.

Ebru Özkan’ kardeşimiz bu süreçte yaşadıklarına dair anılarını bizlerle paylaştı.  Zorlu bir süreç olduğunu ama yine de her şeyi bir tecrübe olarak görüp Allah’a her gün şükrettiğini belirten Özkan, sabrını tazelemek istediği anlarda duvarlara yazılmış ‘’Sabret. Yusuf’ u hatırla.’’  ibarelerine bakarak ve Allah’a dua ederek direnç kazandığının altını çizerek ” Kudüs bizim için bir direniş bir hak ediş ve büyük bir davanın adıdır. Biz gençler Kudüs davamızdan asla vazgeçmeyecek ve geri adım atmayacağız. Mücadelemiz ve çabamız hep bu yönde olacaktır. İşte bakın şer gördüklerimizde hayır vardır diyor Yaradan bugünde hiç tanımadığım sizleri bana kardeş kıldı. Rab’bim kardeşliğimizi baki kılsın” dedi.

Genel Başkanımız Mesut ÇAÇA ise talihsiz vakanın yaşanmasının hemen ardından sürecin takipçisi olduklarının altını çizerek ” Tutuklanma haberinizi Kız Üniversite Başkanlarımızdan almıştım. Ve o kardeşlerimiz Ağabey mutlaka bir şeyler yapalım diye talepte bulunmuşlardı. Bizlerde “Özgürlüğün Adı Ebru Özkan” sloganıyla görseller hazırlamış ve böylece süreci takip etmeye başlamıştık. Zorlu imtihanınızın nice genç kardeşimize ilham kaynağı olduğunu yakinen yaşadım ve mutlu oldum. Hatta bazı kız kardeşlerimizin sizi kıskandığını duyunca çok şaşırmıştım. Bu güzel misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretimiz sırasında Ebru Özkan, geçmişte bir süre İstanbul Şubemizin bünyesindeki programlarımızda da  bulunduğunu dile getirmesi bizleri ayrı bir mutlu kıldı.

Güler yüzleri ve misafirperverlikleriyle bizi çok iyi ağırlayan Özkan ailesine, Mescidi Aksa temalı bir tablo ve çiçek takdim ederek ziyaretimizi sonlandırdık….

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar