Ortaöğretim Kız Öğrencileriyle Tanışma Programı Yapıldı

ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ GAZİANTEP ŞUBESİ ORTAÖĞRETİM BİRİMİ KIZ ÖĞRENCİLERLE TANIŞMA PROGRAMI DÜZENLEDİ.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi 6 Ekim Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda kız öğrencilerle tanışma programı düzenledi. Programa Bülbülzade Ersulu Kız Öğrenci Sorulusu Betül Çelik, AÖB öğrenci meclisi temsilcisi Fatma Taş, ortaöğretim genel lise ders grupları sorumlusu Nursinem Eminoğlu ve ortaöğretim lise ders gruplarına devam eden öğrenciler katıldı.

Kuranı Kerim tilaveti ve Bülbülzade Vakfı’nın tanıtım filmi izlenmesi ile başlayan programda; Betül Çelik yurt çalışmaları, Fatma Taş AÖB öğrenci meclisi, Nursinem Eminoğlu da ortaöğretim çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Programda öğrencilerle tanışma yapılırken 2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılacak faaliyetler hakkında da bilgilendirmelerde bulunuldu

Ortaöğretim genel lise ders grupları sorumlusu Nursinem Eminoğlu; “Toplumu iyileştiren ve ıslah ederken de sadece iyi bir birey olmak yetmiyor. Herkes iyi bir öğretmen, iyi bir arkadaş, iyi bir okul ve iyi bir çevre istiyor. Bireysel bir iyilik özünde tabi ki önemli fakat sadece iyi olmak yetmiyor. Beraberinde iyi olanı yetiştirmek ve iyililere beraber olmak da gerekiyor.

Bizim yapmaya çalıştığımız öğrendiğimiz şeyleri biriktirmek değil, onunla birlikte yaşamak, öğrendiğimiz şeyle bir değer üretmek ve hayatımızı dünden farklı kılmaktır.” dedi.

Program sonunda öğrenciler çeşitli ikramlarda bulunulurken, öğrenciler kendi aralarında çeşitli etkinlikler düzenledi.

 

 …

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar