Yeryüzü Gençlik Nedir?

Anadolu Öğrenci Birliği olarak Türkiye’nin birçok Üniversitesi’nde çalışma yürütmekteyiz. Bu çalışmalar neticesinde kampüs içerisinde zamanla Uluslararası öğrenci arkadaşlarımızla temas kurarak çeşitli etkinlikler yapmaya başladık. Bazen kitap okumaları bazen günlük sohbetler bazen de sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında bir araya geldik.  2016 yılında bu çalışmaları bir çatı altında toparlamak ve daha kurumsal çalışmak üzere Uluslararası Öğrenciler Birimimizi oluşturduk.

Uluslararası öğrencilerimizin bulunmuş olduğu kampüslerde çalışmalarımıza da hız verdik. Kısa sürede otuzu aşkın ülkeden öğrencilerle çalışma yapıyor hale geldik. Daha Sonra Türkiye geneli Uluslararası öğrenci buluşması yapmaya karar verdik. Bu buluşmanın üst başlığını ise “Yeryüzü Gençlik” Uluslararası Öğrenci Buluşması olarak belirledik.

İlk Uluslararası buluşmamızı 9-10-11 Şubat 2017 tarihinde Kayseri’de gerçekleştirdik. Buluşmamıza 22 farklı ülkeden yüzü aşkın erkek öğrenci katıldı. Daha sonra 28-29 Nisan Tarihlerinde Osmaniye’de Uluslararası kız öğrenci buluşması gerçekleştirdik. Buluşmaya on farklı ülkeden elli’ye yakın kız öğrenci katıldı. Her geçen gün büyüyerek devam eden Uluslararası öğrenci çalışmamız, farklı kampüslerde kardeşlik adına devam etmektedir.

 

 …

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar