Kahramanmaraş Temsilciliğimiz Kamp Düzenledi

Anadolu Öğrenci Birliği Kahramanmaraş temsilciliğimiz “Geçmişten Geleceğe Medeniyet Köprüsü” başlıklı kamp düzenledi. Kur’an tilavetiyle başlayan program açılış ve öğrenci başkanlarının selamlama konuşmalarıyla devam etti. Birinci oturumda Hıdır Akaslan “Medine Dönemi Medeniyet İnşası”, ikinci oturumda Halit Çil “İlimle Yükseliş: Endülüs Dönemi” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumlar sonrasında verilen öğle arasında İyilikder yetim komisyonuyla birlikte yetim çocuklarla yüz boyama, resim yapma, şarkı söyleme gibi çeşitli etkinlikler yapıldı. Sonrasında İbrahim Özmantar “İslam Dünyasının Dinamikleri ve Gelecek Perspektifi” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. “Grup Taha’nın ezgi dinletisiyle birinci gün programı son buldu.

İkinci gün tarihçi Durdu Koca’nın “Özgünlüğü Kaybediş: Osmanlı Dönemi” adlı sunumuyla başladı. Daha sonra ‘Yapay Zeka, Dijital İnsan, Modern Sanatlar, Mimari ve Şehir, Klasik Sanatlar’ başlıklarıyla atölye çalışmaları yapıldı. Atölye çalışmalarının bitiminde yapılan sunumların ardından sonuç bildirgesi okunarak program son buldu. Programdan sonra katılımcılarla birlikte Yedi Kuyular Kayak Merkezine gezi düzenlendi.

Kamp sürecinde Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça ve Teşkilat Başkanı Melih Ay kampı ziyaret ettiler ve istişare ekibi ile hasbihalde bulunarak bilgi alışverişinde bulundular.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar