Gaziantep Temsilciliğimiz ‘Kariyer Planlaması’ Başlıklı Söyleşi Gerçekleştirdi

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Temsilciliğimiz ortaöğretim birimi kız öğrencilere yönelik “Kariyer Planlaması” üst başlıklı söyleşi programı gerçekleştirdi. Pusula Kitabevi’nde yapılan söyleşiye Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kahraman konuşmacı olarak katıldı. Söyleşiye Gaziantep Ortaöğretim Birimi yetkilileri ve 55 öğrenci katıldı.

Doç. Dr. Mehmet Kahraman önce kendi kariyerinden bahsettiği sunumunda “önce hayal etmek lazım ben de hayal ettim ve çok çalıştım, risk aldım. Başardıkça yeni hayaller kurmaya başladım. Kariyer yaparken, hayallerinizi gerçekleştirirken karşınıza çıkan zorluklar karşında hacı yatmaz gibi olmalınız lazım. Hangi zorluk karşında düşerseniz hacı yatmaz gibi hemen geri kalkıp yola devam etmelisiniz” dedi.

Doç. Dr. Mehmet Kahraman sunumun ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı üç farklı ödüle layık görülen Doç. Dr. Mehmet Kahraman, 2018 TÜBA-GEBİP Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından verilen TÜSEB Aziz Sancar Teşvik Ödülü, Türkiye Bilimler Akademisi tarafından Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülüne layık görüldü.

 …

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar