“Bilgi, Birliktelik ve Erdem” Temalı Kayseri Bölge Kampı Gerçekleştirildi

9-10 Mart tarihlerinde “Bilgi, Birliktelik ve Erdem” üst başlığı ile Anadolu Öğrenci Birliği Kayseri Bölge Kampımızı gerçekleştirildi.

Ankara, Tokat, Aksaray, Samsun, Sivas ve Yozgat’tan öğrencilerin katıldığı ve kampa yaklaşık 10 farklı üniversiteden 180 öğrenci katılım gösterdi.

Kamp, Aksaray Üniversitesi öğrencisi  Yemenli Şakir Muhammed’in Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı. Akabinde Genel Başkan Yardımcımız Muhammed Fatih Eren, Kayseri Danışma Meclisi Üyemiz Erdal Ergenç, İlim ve Hikmet Vakfı Başkanı Osman Gerçek ve Yönetim Kurulu Üyemiz Furkan Ceylan  selamlama konuşmaları gerçekleştirdi. Kampın ilk oturumunda Dr. Murat Cahit Cıngı, ”Türkiye’deki Değişimler ve Değerlerimiz” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. İkinci oturumda ise ”İslam Dünyasındaki Değişimler” başlığı Melih Ahıskalı bir sunum gerçekleştirdi.

Akabinde yirmişer kişilik gruplara ayrılan öğrenciler atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Atölye çalışmalarının ardından İlim ve Hikmet Vakfı Başkanı Osman Gerçek’in rehberliğinde Kayseri şehir gezisi gerçekleştirildi. Devraldığımız kadim kültürün bizlere emanetleri olan önemli tarihi noktaları ziyaret edildi.

Birincin günün akşamında ise kız öğrenciler “Mandalinalar” isimli filmi izleyip kritiğini gerçekleştirirken erkek öğrenciler ise İlim Hikmet Vakfında hasbihal gerçekleştirdiler.

İkinci günün ilk oturumu  Uluslararası öğrenci sunumları ile başladı. İlk olarak Abdullah Gül Üniversitesi öğrencisi Kenyalı Abdishukri Rashid Aden kendi eğitim serüvenini ve Türkiye’ye dair anılarını anlattı. Devamında Aksaray Üniversitesi öğrencileri Somalili Abduşşekür Muhammed  ve Yemenli Şakir Muhammed Türkiye’ye geliş hikayelerinden bahsederek kendi ülkelerinde ve Türkiye’ye dair düşüncelerini aktardılar.

Uluslararası öğrenci sunumları ile son bulan salon programlarının ardından toplu fotoğraf çekimi yapılarak Erciyes Dağı’na çıkıldı. Teleferikle gerçekleştirilen Erciyes turunun ardından gezi sucuk ekmek ikramı ve hatıra fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar