“Bilgi, Birliktelik ve Erdem” Temalı Gaziantep Bölge Kampı Gerçekleştirildi

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Bölge Kampı ‘Bilgi Birliktelik Erdem’ üst başlığıyla 16-17 Mart tarihlerinde Adıyaman’da yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanımız Mesut Çaça Adıyaman İkra Koleji Müdürü Süleyman Toprak, Adıyaman İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Faruk Bülent Kablan selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler. Ardından Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, “İslam Dünyasındaki Değişimler ve Gelecek” başlıklı bir hasbihal gerçekleştirdi. Hasbihalin akabinde ilk gün oturumları müzik dinletisi forum ile devam etti.

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Zeynep Bilen ‘Dijital Dünya ve Sanal Gerçeklik Kıskacında Gelecek’ konulu sunumu, öğrenci sunumları bölümünde TİKA Tecrübe Paylaşımı programına katılan Eyüp Keleş Namibya’da yaşadığı tecrübeleri paylaştı.

Yeryüzü Gençlik Uluslararası öğrencilerinden Ali Abdulkadir Muhammed memleketi olan Somali’den geliş hikayesini anlattı. Yine öğrenci sunumları kapsamında Rabia Payık, ‘Üniversite Yolculuğu’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Türkiye’deki Değişimler ve Değerlerimiz paneli ise İhsan Altun’un moderatörlüğünde yapıldı.  Panelde, Sivillik ve Kuşatıcılık Meselemiz sunumunu Abuzer Nas, Yerlilik ve Özgünlük Meselimiz konulu sunumu ise BEKAM başkanı Mehmet Ali Eminoğlu gerçekleştirdi.

Gaziantep Bölge Kampının ikinci günün ilk oturumu Anadolu Platformu İstişare Kurulu Üyesi Abdulhakim Yalçın’ın sunumuyla ‘Erdemli Toplum Şahsiyetli Birey’ üst başlığı ile yapıldı. Kampın son kısmında ise atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Gaziantep Bölge Kampımız sonuç bildirgesinin okunması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar