Adıyaman Temsilciliğimiz “21. yy Sorunlarına Genç Bakış” Başlıklı Panel Gerçekleştirdi

Adıyaman temsilciliğimiz, Adıyaman Gençlik Merkezinde “21. yy Sorunlarına Genç Bakış” başlıklı panel gerçekleştirdi.

Program İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Berkay DENİZ’ in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürü adına Sayın Zuhal ALTINSÖZ selamlama konuşması yaptı. Adıyaman Anadolu Öğrenci Birliği adına Öğr. Gör. Zeynep BİLEN, gençliği ve umudu bildiren selamlama konuşmasını tamamladı. Ahsen Sena KIZILAY Adıyaman Öğrenci Birliği çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“İnşa Geleneğinde Bireysel ve Toplumsal Sorumluluklarımız” adlı birinci oturumuma Eğitimci Merve ASLAN moderatörlük yaptı. Moderatörün hakikatin toplum içerisinde zayi oluşu, bireyselleşme ve duyarsızlaşma girişinin ardından sözü, “Bir Arada Yaşama Perspektifinde Kardeşlik Hukukumuz” adlı sunumunu yapmak üzere Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Merve BALÇI’ya ve “Tarihin Nöbet Değişiminde Vakti Kuşanmak” adlı sunumunu gerçekleştirmesi için Eczacılık Öğrencisi Dilruba SİNER’e bıraktı.  Moderatörümüz, birinci oturum kapanış konuşması ile mola ve ikram faslına geçildi.

“Çağdaş İdeolojiler Kıskacında Gençlik” adlı ikinci oturumumuz Uzm. Psikolog M. Nurullah DEMİR eşliğinde gerçekleşti. Moderatörümüzün kısa girişinden sonra sözü, Hemşirelik Bölümü öğrencisi Enes BARAN alarak “Değerler Dünyasından Silinme; Sekülarizm” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Ardından Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğrencisi Ramazan ÇINAR, “Bilinçsiz Bilgi Teorisi Olarak Narsisizm” , Hemşirelik Bölümü öğrencisi İdris TÜTÜN ise  “Malumun İlanı Olarak Muhafazakarlık” adlı sunumlarını gerçekleştirdi.

Panel teşekkür konuşması ile son buldu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar