DÜNYA YETİMLER GÜNÜNDE KARDEŞLİK SOFRAMIZ YERYÜZÜNE YAYILDI

Dış ilişkiler birimimizin organize ettiği bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz “Kardeşlik Sofrası” projemiz Kudüs, Makedonya, Bosna Hersek, Kosova, Uganda, Azerbaycan, Lübnan, Bangladeş, Suriye, Kıbrıs ve Yemen olmak üzere 10 ülkede açıldı.

Bir aylık bir süre boyunca yaklaşık 100 üniversitede çalışma yapan üniversite temsilciliklerimiz,15 Ramazan Dünya Yetimler günü kapsamında yetimler yararına açtığımız iftar sofraları için kitap ayracı satışı,üniversite ve şehir merkezlerinde kurulan kermesler aracılığı ile yardım kampanyası düzenlediler.

Elde edilen gelirler ile proje sonunda toplamda İyilik-der organizasyonuyla dünyanın farklı ülkelerindeki 15.000 yetim çocuğa iftar yemeği verilirken, bu kapsamda Türkiye’nin farklı şehir ve üniversitelerindeki binlerce üniversite öğrencilerine yönelik yetim farkındalığı oluşturmuş oldular.

Türkiye’nin muhtelif üniversitelerinden Kardeşlik sofrasının açıldığı ülkelere giden öğrencilerimiz iftar organizasyonlara destek vererek, yetim çocuklar ile hemhal olurken ve unutulmayacak anlara şahitlik ettiler.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar