Anadolu Öğrenci Birliğimizde Yeni Dönem

Anadolu Öğrenci Birliği Yönetim Kurulu’nun katılımıyla Başkanlık seçimi gerçekleştirildi.Yönetim Kurulu üyelerimizin gerçekleştirdiği seçim neticesinde Muhammed Fatih Eren, oybirliği ile kurumumuzun Genel Başkanı oldu.

Anadolu Öğrenci Birliği Yönetim Kurulu üyeleri, Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı ve ilgili birim başkanlarının katılımı ile 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü Genel Merkezde bir araya geldi.

Kurul üyelerine yönelik bir konuşma yapan Mesut Çaça: “Anadolu Öğrenci Birliği Türkiye gençlik hareketleri içerisinde kurumsal tekamülünü gerçekleştirmiş ve değerli bir konuma gelmiştir. Bizler de göreve geldiğimizden beri yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ile insicamlı bir şekilde çalışarak Anadolu’nun dört bir yanında iyi işler yapmaya ve bunları kurumsal önderlik prensibimiz çerçevesinde örgütlemeye çalıştık. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte de hedeflerimiz doğrultusunda gerek kampüs içerisinde gerek uluslararası alanlarda çalışmalarımız hızlanarak devam edecektir. Tüzüğümüz gereği 2 yıllık Başkanlık süremi doldurmuş bulunmaktayım. Burada hepinizin huzurunda Başkanlığımı devrediyor, yeni seçilecek Başkanımıza şimdiden hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanlık seçimine Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu Genel Sekreteri Ömer Büker, Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birim Başkanı Ergül Akduman ve Akadder Başkan Yardımcısı Nesrin Karataş da iştirak etti.

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Öğrenci Birliği’nin hareketimiz için çok önemli bir konuma sahip olduğunun altını çizerek şunları dile getirdi: “Anadolu Öğrenci Birliği yapmış olduğu eğitim, davet, tebliğ çalışmalarıyla kampüs içerisinde anlamlı işler yapmakta. Ayrıca öğrenci topluluklarıyla kampüs içerisinde hareketlilik sağlıyor. Bizler inanıyoruz ki gençlik teşkilatımız Platformumuzun tüm birimleriyle daha anlamlı işler yapacak ve bir adım daha öteye götürecektir. Bu sürecin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor ve başarılar diliyorum.”

Konuşmaların ardından başkanlık seçimini yürütmek üzere Anadolu Platformu Genel Sekreteri Ömer Büker söz aldı ve Anadolu Öğrenci Birliği başkanlığı seçim usulü hakkında bilgi verdi. Yönetim Kurulu üyeleri oy

birliğiyle bir önceki dönem Anadolu Öğrenci Birliği Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Muhammed Fatih Eren’i Genel Başkan seçti.

30 Ağustos 2017’de Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı seçilen Mesut Çaça iki yıllık görev süresini tamamlayarak görevini Muhammed Fatih Eren’e teslim etti.

Toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

Muhammed Fatih Eren Kimdir?

1994’te İstanbul Fatih’te doğdu. İlk ve Ortaokulu İstanbul’da okudu. İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitiren Eren aynı fakültede Kelam Anabilim dalında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Muhammed Fatih Eren, 2010-2017 yılları arasında Anadolu Platformu Orta Öğretim Birimi ve Anadolu Öğrenci Birliği Üniversite teşkilatının farklı kademelerinde görev aldı. 2017 yılı itibariyle Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkan yardımcılığı ve Yeryüzü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin başkanlığını yürüttü. Aynı zamanda uluslararası öğrenci faaliyetleri alanında muhtelif çalışmalar yürüttü. Anadolu Platformu Dış İlişkiler Birimi üyeliğini de devam ettiren Eren, 27 Temmuz 2019 tarihi itibariyle Anadolu Öğrenci Birliği başkanlığına seçilmiştir.

Genel Başkanımıza yeni döneminde başarılar diler, Yüce Rabbimizden hayırlar getirmesini temenni ederiz.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar